Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 983794 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 108 109 110 111 112 113 114  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului rocklee

Sa mearga cineva acolo sa faca un fotoreportaj pentru ca au aparut noutati...  :shock:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Fotoreportajul ca fotoreportajul, dar se poate posta si o informatie scrisa... In alta ordine de idei ai postat o poza  pe care eu nu o vad.

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului sss

Cu scuzele de rigoare, nu pot sa va incurc foto, decat peste 2 saptamani, sunt in concediu in Germania, ma plimb cu Citaro Euro6... merge pe ele AC de te dai jos clantanind din dinti!!!  ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Nu este nimeni obligat sa faca poze sau sa ofere scuze si explicatii ca nu face. Daca stii de noutati atunci mentioneaza-le tu, altfel nu mai posta aiurea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

rocklee a vazut probabil pe forumul PUM urmatoarea poza:
http://imagizer.*****.us/a/img538/1766/NMseIu.jpg
Poza avea acolo o singura explicatie, ca "s-a avansat mult cu lucrarile"...
Iar rocklee nu are cum sa faca pozele, ca ar avea de facut vreo 400 de kilometri.

LE  Nu stiu de ce, dar parca are o protectie. Am incercat sa postez si imaginea, si linkul. In "previzualizare" o vad, dar atunci cand postez o parte din adresa se transforma in *****. Practic cuvantul "*****" este inlocuit de stelute.
Incerc sa postez si fara link...

http://imagizer.*****.us/a/img538/1766/NMseIu.jpg
Nu merge nici asa...
Daca vreti inlocuiti voi  ***** cu i m a g e s h a c k
adica http://imagizer .***** .us/a/img538/1766/NMseIu.jpg

Mama, ce sistem de protectie are !...  :o
Cuvantul este i m a g e s h a c k , in locul stelutelor...

Este prima data cand intalnesc asa ceva !....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Vezi ca ne da cu eroare la poze. :o

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Foarte tare sistemul de protectie !...
Poate ne spune un IT-ist cum functioneaza....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

E foarte simplu: site-ul de gazduire a pozelor pe care il mentionezi, de ceva vreme face treaba asta pe bani, iar pozele care deja sunt gazduite si au link-uri pe diverse site-uri, nu mai afiseaza pozele, ci doar o imagine blank. Pentru a evita treaba asta, se poate folosi facilitatea de automatic replace a unor cuvinte (asta o face adim-ul)
Astfel se evita injuraturile curente, sau alte cuvinte indecente.

PS: nu sunt IT-ist.  :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Noi am blocat cateva site-uri de gazduire foto dupa ce am tot rugat colegii de forum, timp de cateva saptamani la rand, sa nu le mai foloseasca, dar degeaba. Deci stelutele sunt de la noi, nu de la ei...

Motivul e simplu, dupa ceva timp, pozele dispar de pe respectivele site-uri. Daca cineva vrea sa revada o poza de acum cateva luni... ghinion. Deci am blocat definitiv site-urile respective,

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

In concluzie continua lucrul la piloti, radieri, pile si chiar o culee, nimic la pilonul central.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alex1968

Vad ca se lucreaza in fiecare zi, poate pana la sfarsitul anului reusesc sa treaca dincolo de Virtutii si sa inceapa spre biserca catolica.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Cu ce sa treaca dincolo de Virtutii? Eventual cu fundatiile unor pile... Tablier nu vedem pana nu-i gata pilonul central, sau, cel putin, nu un tablier continuu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Si eventual o sa vedem o intersectie denivelata Virtutii / Splai, ca altceva nu prea vad ce se poate face...Buna si aia, se va  ajunge mai repede din Dr. Taberei in Crangasi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Denivelata de la Splai/Virtutii cred ca are nevoie de podul peste garla pentru a fi utila.

Eu personal nu vad grinzi pana cand nu sunt gata toti pilonii, inclusiv suportii hobanelor.

 


Go to page:  1  ... 108 109 110 111 112 113 114  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423973 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use