Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 983802 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Foarte bune pozele,sss !
Multumim...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Se monta dimineața o macara la pilonii la care nu sa mai lucrat de anul trecut. Se turna ceva beton in alta parte. Era un pic de activitate per ansamblu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Super-tare, daca se investeste in montarea macaralei turn la pilonul central atunci santierul se relanseaza.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vermont

Lucrarile continua , am trecut astazi de dimineata si a fost inchisa si breteaua spre Crangasi iar deja era un escavator care se apucase de sapat .

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Era inscripționat pe el Euroconstruct.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Uau !...
Gabi, până la urmă domn' doctor chiar face lucrarea... :)
Grozave poze !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Pai e obligat sa o faca, nu e ca daca vrea sau nu, si acum ca s-au incheiat alte lucrari atunci avem fonduri disponibile.

 



  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului sss

Am facut astazi cateva poze pentru galerie si cu ocazia asta, mi-au iesit in cale doua intrebari... foto!
Prima este legata de datele aparute pe panoul de santier, care pretinde ca exista o AC valida din 2014, cand ar fi inceput si constructia ( mie-mi iese 2011 ! )... despre finalizarea in iunie 2016 nu mai zic... Cine raspunde de SF-urile astea?
A doua intrebare e mai serioasa si se refera la ce au gasit constructorii pe santier, mie-mi pare ca este un canal colector vechi, ceva...
termen finalizare.jpg (445.96 KB; downloaded 4186 times)
intrebare.jpg (479.84 KB; downloaded 4185 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Wadan

In poza a doua este cel mai probabil o galerie de la RADET care a fost descoperita in timpul sapaturilor pentru fundatia structurii la care acum se sparg capetele pilotilor :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

O parasiciune ceva, nu-mi dau seama, nu se alinieaza cu nimic, nebuniile lui nea Nicu, o fi vrut statie de pompare ca la barajele de pe Herastrau.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Ba s-ar putea sa fie de dinainte de nea Nicu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului burli

Dupa cum imi aduc aminte prin anii '80 sfarsit statia de metrou Crangasi urma sa fie ca o bifurcatie spre DrumulTaberei si cred ca este o casetare metrou spre Lujerului daca nu ma insel.
_______________
Edit andrei 11 : Incearca  si tu sa scrii numele proprii cu litera mare, inclusiv inceputul frazei / propozitiei. Multumesc.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Cu statia Crangasi asa e.
In rest te inseli, nu pe acolo e traseul intre Crangasi si Lujerului. In plus in afara de amorse nu s-a facut nimic din Inelul Sud la statia Crangasi.

 


Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423976 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use