Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 983791 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri si articole din presa depp14

1ntruder wrote:
http://www.hotnews.ro/stiri-administrati ... coza.htm

Propunerea de buget este disponibila pe site-ul PMB : http://www.pmb.ro/institutii/cgmb/buget...150323.php

S-au alocat 90 mil lei (propunere) pentru 2015.


Si? Ce ar putea sa faca cu 90 mil de lei??? Adica nici 20 mil de euro?
Mai freaca fundatiile podului cu banii astia.. Mai refac studiu de fezabilitate cu varianta de tunel si ramanem iar cu nimic.

 


Re: Stiri si articole din presa zapacitu

Daca atat au la buget, atat dau. N-ai ce face... doar nu vrei sa ia de la consolidarea primariei...

 


Re: Stiri si articole din presa rocklee

oprescu a spus ..ca anul acesta face numai podul!!

 


Re: Stiri si articole din presa 1ntruder

5 mil EUR din cele 20 alocate se duc pe exproprierile aprobate in zona podului.

 


Re: Stiri si articole din presa Nightwolf

Oprescu mai intai ar trebui sa repare gropile de pe Grant decat sa mai arunce bani la fundatiile podului astuia, parerea mea. Podul asta nu incurca nicio circulatie momentan deci poate trece in subsidiar fata de alte lucrari urgente gen GROPI!!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului t.adrian

Pasajul CIurel a primit 80 de milioane de lei finantare (17.5 mil euro). Ramane sa vedem cat reusesc sa faca anul asta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1ntruder

5 mil EUR se duc pe exproprieri in zona podului, 10 mil EUR pe restante si probabil restul pe studii de fezabilitate pentru tunel, doar e ultimul an pana in alegeri, cand stimabilii alesi mai pot sifona niste fonduri

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Metamorph

Ganditi-va in ce an s-a inaugurat pasajul Basarab si priviti suma alocata inclusiv in bugetul pe acest an pentru lucrare.Mai mult,suma alocata nu acopera necesarul ceea ce inseamna ca si in anul/anii viitori se vor mai da bani pentru un proiect dat in folosinta cu multi ani in urma.La fel se poate face si cu hobanatul de la Ciurel.Cel tarziu anul viitor va fi gata,pt ca este an electoral,iar platile se vor esalona pana prin 2020 probabil(mult umflate,bineinteles,sub forma de "reactualizari anuale" ale datoriilor)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Se avanseaza cu lucrul la rampa Pod Ciurel, s-a turnat un radier si inca unul e armat si gata de turnare.
Are cineva o schema a complexului?, ca eu nu o am decat pe cea a hobanatului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Cumva asta cautai? Sau e antic?




Stiu ca prelungirea spre Vest nu intra in discutie, dar presupun ca rampele de la Ciurel / Splai-uri sunt la fel.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Nu, ma refer la o schema asemanatoare cu asta dar pentru intreg complexul: viewtopic.php?f=148&t=622&start=3

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Bine că se lucrează, chiar dacă încet....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alex1968

Parca s-au mai inviorat ieri. Am vazut ca se lucra la ora 16,45.

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului sss

Progrese evidente doar la pilele de sustinere a bretelelor de acces pe Virtutii, directia spre Crangasi. Am anexat fotografii in sectiunea dedicata.

 


Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423973 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use