Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1478 posts, 428797 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 100 101 102 103 104 105 106
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 ikarus13

Poate sa fie inlocuit. Sa aduca cumva Otokar alt vehicul. De reperat sa fim seriosi, autobuzul s-a facut scrum ce sa mai salvezi din el

 


Re: Otokar Kent C - 12 joker

Avand in vedere ca are toata partea din spate pana aproape de usa 2 arsa(cel putin asa reiese din pozele de pe net, ca e ars pana aproape de usa 2) slabe sanse sa il mai refaca,poate doar sa il reconstruiasca(cum au facut cu corpul A al lui 3851,i l au facut de la 0 inapoi)

 


Re: Otokar Kent C - 12 idk_vlad

N-ai cum să-l reconstruiești, ce faci, îl tai cu flexul de la jumate și sudezi altă bucată?

 


Re: Otokar Kent C - 12 joker

Nu,m am exprimat eu gresit,face alt autobuz de la 0 cum a fost cu corpul A al lui 3851

 


Re: Otokar Kent C - 12 ByOnu

Sa fim seriosi, nu va repara nimeni un autobuz avariat in starea asta. Repararea -- daca Otokar va fi gasita vinovata -- va veni in bani sau in caz extrem prin inlocuirea cu un vehicul nou. Niciun producator serios nu isi aloca capacitate pentru "restaurari" de genul, i-ar costa infinit mai mult si ramane un risc de siguranta. Vorbim totusi despre Otokar, nu despre URAC.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 ADK

joker wrote here:
Nu,m am exprimat eu gresit,face alt autobuz de la 0 cum a fost cu corpul A al lui 3851

La tramvai a fost altă poveste, acestuia i s-a avariat doar o parte din primul corp, dar nefind reparabil sau fără autorizație de reparare și/sau garanția că va fi sigur, s-a putut profita de faptul că vagonul era articulat și i s-a putut desprinde tronsonul avariat și construi unul nou, posibil cu multe piese bune recuperate din corpul parțial avariat care ar fi redus și costurile împreună cu risipa.

La autobuz se putea repeta povestea dacă era un C18 cu tractorul avariat, nu un C12 ars pe jumătate. Ăsta e cam pa, ca și cele 2 troleibuze Citelis.

 


Re: Otokar Kent C - 12 LucaCDK

6635 & 6486 ale Autobazei Alexandria in 232 !!!

 


Re: Otokar Kent C - 12 Alex21

Au preluat 3 ture în linia 232 în weekend și 6 ture în CS.

 


Re: Otokar Kent C - 12 sorin.niculescu_

Am observat că dintr-o dată au început să colanteze „agresiv” multe Otokare de 12 metri. Aveți idee de ce? În ultimele zile am văzut minim 5 colantate în diverse feluri (și nu mă refer aici doar la propaganda politică).

 


Re: Otokar Kent C - 12 survola

Autobuzul  6562 scoate un sunet de parcă ar avea amortizorul de pe stânga spate desprins.  Are o bătaie in acea zonă.

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

Sau amortizorul este scurs, deci degeaba mai este acolo.

 


Re: Otokar Kent C - 12 valy

Tocmai ce am văzut unul complet colantat,  probabil primul. Avea o reclamă gri însă fiind departe n-am văzut la ce e. Grila motorului nu era acoperită nici pe lateral nici pe spate.

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Oricum ce fac e o bataie de joc crunta. Pentru ce sunt atunci ramele pentru reclame?!

 


Re: Otokar Kent C - 12 Andi_C

Au fost colantate integral până acum cel putin 6421, 6438, 6530.

 


Go to page:  1  ... 100 101 102 103 104 105 106
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426244 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use