Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2)

1718 posts, 308177 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 123
 
 

📖 Pagination options
Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) mindmasster

Mi-a placut asta :D  . Exista cumva vreo limita de pagini ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) cornel001

Mai bine se duc direct si se eutanasiaza, evita chinul  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) CristiM

Marian, mi-ai stricat ideea , ma gandeam sa fac o mica licitatie la ce numar de pagini o sa se inchida topic-ul :-)
;)

Revenind la subiect : azi am trecut prin zona si cel putin la nivelul solului se lucra destul de intens. M-a amuzat in schimb teribil o chestie : absolut toti oamenii cu veste portocalii ( am dedus ca sunt ceva sefi ) stateau si se uitau ori fumau ori discutau cu alti "portocalii" iar cei cu veste verzi munceau de mama focului :D
Un alt aspect, nu stiu daca l-a mai remarcat cineva, este legat de zona dintre Pasaj si Carrefour. Nu stiu daca asa trebuie sa fie, dar mie din masina mi se parea ca asfaltul este inclinat destul de puternic spre Pasaj. Si avand in vedere ca am stat ceva la coada la semafor sa fac stanga spre Podul Grant senzatia este destul de aiurea. Are vreun rol panta asta sau le-a tremurat mana cand au turnat asfaltul ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) andrei11

Cristi, cauta-ma maine aici am sa-ti pun o intrebare off Pasajul Basarab
Cat priveste forma podului si integrarea lui in peisajul urban mai degraba trebuie intrebat arhitectul "de serviciu" si nu inginerii. Apropos, subway guru, am inteles, "barele" acelea de sus sunt definitive, dar daca nu este secret de serviciu ar fi interesant de aflat la ce folosesc. Cumva asigura o anumita "solidarizare" a celor 2 stalpi si la partea superioara ? Am pus o intrebare, nu am tras cu pusca, sunt pe dinafara cu asemenea "subtilitati"

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) mindmasster

Oameni buni  nu trage nimeni cu pusca dupa voi . Se poate intreba orice . Singura chestie care deranjeaza este cand intrebi  ce a intrebat si altu cu o pagina in urma si nu i s.a putut raspunde . Daca tu intrebi aceasi chestie si intrebi si tot intrebi atunci e chiar enervant da in rest e ok. Nu este cazul tau andrei11.

Hai sub lumineaza.ne ca sa zic asa :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Lutyk

In aceasta dimineata la capatul dinspre Titulescu pe sensul de coborare de pe pasaj am vazut ca turnau asfalt.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) ioan

Salut,
Uramaresc de multa vreme forumul si astazi postez pentru prima oara ;)

Astazi coboram pe Vasile Milea si am vazut ca se pregateau pentru asfaltarea dintre linii.
Probabil maine vor pune si stratul final.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) elloyy

welcome , ioan.
data viitoare poate scoti telefonul si faci o poza :d

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) mindmasster

elloyy wrote:
welcome , ioan.
data viitoare poate scoti telefonul si faci o poza :d


:lol: Auleu , da poate omu se grabea elloy . Welcome  :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) telvanni

Da, un topic foarte lung si pot sa ma mandresc ca am fost primul care am postat...pot sa spun ca am prezis chiar iuresul de discutii ce a urmat pe tema infrastructurii.
(am ramas fara laudatori si simt nevoia din cand in cand sa compensez asta)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) telvanni

ioan wrote:
... si astazi postez pentru prima oara ;)

Bine ai venit in clubul nostru si te felicitam ca ai trecut la stadiul de "activ".

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) mindmasster

telvanni wrote:
Da, un topic foarte lung si pot sa ma mandresc ca am fost primul care am postat...pot sa spun ca am prezis chiar iuresul de discutii ce a urmat pe tema infrastructurii.
(am ramas fara laudatori si simt nevoia din cand in cand sa compensez asta)


Inainte doar tu ,shoppy si marian postati , cel putin asa era pe prima pagina . Eu mi-am facut cont prin martie cand am dat peste aceasta comoara  :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) ioan

Multumesc pentru primire :)

La podul Grozavesti am vazut in fuga o macara cu o balustrada alba.Probabil va fi inmontata intre benzi pe acea portiune de beton.
Azi a fost foarte liber pe Milea(cred ca au schimbat timpii la semafor) si ma grabeam la birou, sper sa pot face si poze in viitor

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) flobir

Adică asta?  :D
P1070192m.JPG (509.47 KB; downloaded 9685 times)

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 123
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use