Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 309084 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

Normal.
Au aşteptat ploaia perfectă pentru asfaltare...   :D

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Cu ploaie, neploaie, uite ca s-a asfaltat. S-a mai turnat si ceva beton la trotuare, tot cam prin zona aia.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Utilajele de asfaltat s-au mutat la benzinaria Petrom, dar n-au inceput inca treaba. Cred ca asteapta sa inceapa ploaia  :twisted:

Buldo care se ocupa de pluviala sapa acum in acostamentul drumului chiar langa podetul peste apeduct, iar in zona asfaltata la sfarsitul saptamanii trecute se mai fac niste lucrari, probabil racordul la curtea intreprinderii de langa.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) mihai_tomaro

Deci se inaugureaza ceva anul asta sau slabe sanse?
PS. Multumim pentru poze si update-uri din zona.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Sunt ceva sanse doar pentru breteaua de coborare de pe pasajul Chitila. In rest, la anul in cel mai bun caz.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Ahyle

Adrian Rosca wrote:
Sunt ceva sanse doar pentru breteaua de coborare de pe pasajul Chitila. In rest, la anul in cel mai bun caz.

Esti optimist :). Nu se mai misca nimic acolo de cateva saptamani. Acum cu ploaia si frigul nu cred ca avem vreo sansa sa folosim breteaua aia in 2015 si 1/2 din 2016 :))

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Nimic mai putin adevarat. Rampa de la Chitila azi la pranz:
Nu se vede f bine, dar eliberau terenul. Nu stiu daca tirul cu armatura era pt aceasta lucrare sau doar stationa acolo. Vedem maine daca o descarca.



 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Ahyle

panzer01 wrote:
Nimic mai putin adevarat. Rampa de la Chitila azi la pranz:

Scuze, am inteles eu gresit :). Eram setat pe ce ma interesa pe mine: lucrarile de la Dragomiresti.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Azi se asfalteaza la benzinaria Petrom. Poate ca dupa ce termina se muta la Dragomiresti  :?:

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Confirm: armatura era fix pentru acest proiect. E descarcata undeva in stanga; s-au apucat sa o "asambleze". Nu sunt inginer, nu stiu cum se numesc, dar seamana a paralelipipede de armatura.  :oops:

Pe la 8 incepusera sa se adune. Pare ca vor sa inceapa la modul serios.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Deci nu o sa fie doar rampa din balast, e o constructie noua, interesant, sa vedem, daca nu ploua weekendul viitor atunci trec si eu pe acolo.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) uvictor

Poate zic o prostie dar la o rampa din balast, proprietarul terenului nu mai putea sa foloseasca terenul ocupat, nu? Pe cand la o rampa facuta din "schelet", se poate folosi spatiul de dedesubt cat de cat. Asta in cazul in care nu a fost despagubit in totalitate!

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) zapacitu

Nu cred ca se poate construi un pod peste o proprietate privata; trebuie intai exporpriat terenul.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Acolo e si o strada pe care nu cred ca vor sa o desfinteze...

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421289 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use