MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Straulesti

406 posts, 116997 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 29
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: statia Straulesti zapacitu

Borduri mai inalte?  :roll:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti GPS

Adrian, mulțumim! :D  Stâlpii de iluminat sunt din beton sau din fier, ca cei noi montati la Sudului sau alte zone?
Se vor monta console clasice pentru troleibuz sau cele de la Zarea sunt temporare? :?

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Astia sunt din beton. Si cred ca si consolele pentru firobuz o sa fie tot clasice.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti GPS

Da, de ce sa nu facem ceva de calitate! Asta e, asa au făcut si la Eroilor au pus din acelea noi, după care au pus din astea "clasice"! Poate aduc si câteva 117/217E ca sa fie tacâmul complet! :twisted:  :twisted:
Mersi pentru info! :D

 


Re: Discutii: statia Straulesti Goldmund

Adrian Rosca wrote:
Astia sunt din beton. Si cred ca si consolele pentru firobuz o sa fie tot clasice.


Acum aproape 50 de ani(eram copil...)cand am ajuns pentru prima data la Brasov, o nelamurire(lingvistica) am avut-o atunci cand i-am auzit pe adevaratii brasoveni vorbind de "firobuz" si nu stiam ce este, dar mi-am dat rapid seama ca e vorba de trolei.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Azi s-a mai adus si asternut pamant vegetal la spatiul verde din capatul spre Laminorului. In schimb, la groapa unde a fost golul nu se intampla inca nimic. Si mai e ceva de lucru: spart ultima bucata de lucru pentru macaraua de mare capacitate, scos profilele metalice si dulapii de sustinere a malului, umpluturi, etc. Parca gaura tine in loc toata galeria de legatura cu depoul, asa ca ar trebui sa fie prioritatea zero a santierului.

 


Re: Discutii: statia Straulesti SniperGuy

@Adrian Rosca: Cred ca cineva ti-a citit mesajul pentru ca astazi s-au apucat sa sparga platforma de la Straulesti  :) . A fost mutat utilajul de la statia Laminorului (nu stiu cum il cheama pe excavatorul cu pickhammer in loc de cupa)

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Picon se numeste ;)  :bere:

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

La groapa se lucreaza acum la reteaua pluviala si din cauza asta lucrarile de umplutura nu prea au mai inaintat in ultimele doua zile.

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Aici se va reface carosabilul si relua circulatia la suprafata, facturile sunt platite la zi, gata cu fandoselile... 8-)

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Sigur, nu zice nimeni altfel, doar ca din calculele mele sunt un piculetz in urma cu lucrarile la groapa. Din cate stiu, Terratest-ul ar fi trebuit sa se intoarca la treaba cam acum o luna.

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Reluarea circulatiei depinde doar de replantarea stalpilor RATB si repunerea in functiune a iluminatului public...Asa cum a fost, nu cu vise de marire nejustificate, ca fondurile ioropeene nu admit 'licentele dambovitene' ale doamnei Gabi Titu care viseaza sa incaseze banisori pe proiectele ei fantasmagorice pe bani 'euro'...
Mai clar de atat...
:popa:

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Ciudat, stalpii sunt adusi in santier de ceva timp, dar inca nu a inceput montajul lor.

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Pai cum sa-i 'planteze' daca nu se apuca nimeni sa sape gropile pentru fundatii?
Dar stii ceva, de ce nu-l intrebi matale pe fUrdareanu ce asteapta ca sa se puna pe treaba?...somatii de la DNA???
:popa:
Daca anumite lucruri nu se pun la modul transant, in tara asta lucrurile nu vor fi clare niciodata...
:twisted:

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420986 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use