MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2.

620 posts, 179557 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 45
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. subway guru

IN zece zile se termina pregatirile in subteran, in doua saptamani asteptam cu flori in gara!
:lol:
P.S.
Si mentin, M6 este 'pe tzeava'  :mrgreen:
A bon entendeur, salut!
:bere:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. 133 313

E pe țeavă dacă nu trântește viitorul primarele un tramvai în locul lui.  :twisted: Voi ce n-ați înțeles? De acum numai bețe în roate o să aveți la metrou până se face AMTB și trece metroul la primărie. Doar nu crezi că dom primar e mai prost ca dom ministru să nu primească și el o atenție acolo la semnătură. Și până la semnătura... bagă postpone la metroaie cât și cum poate. Ba miniștrii se schimbă și mai rapid ca primarii.  :lol: Bănuiesc că d-asta ați sărit pârleazul în Ilfov cu metroul? Că „v-a învins sistemul”?  :P Hai așteaptă și tu alegerile ca toată lumea și pe urmă te uiți pe țeavă. Că ați văzut că oricine poate promite dar portofelul doar îl moștenesc unii de la alții. Spoiți și voi Bombardierele și stațiile până una alta, iote RATB, freacă tramvaiele de mama focului să le scoată fața.  :lol: Și blocurile se spoiesc la greu... au luat-o și sectoarele 2 și 4 la galop după 3. Tot odată la 4 ani.  :lol: Toată lumea se prinde numai unii nu și nu...

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. aztec

Deci sfintele au inceput o treaba inainte de Craciun si incearca sa o termine inainte de Paste.
Interesanta legatura asta  religioasa....

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. 133 313

De Craciun nașterea inițiativei și de Paște învierea ei.  :mrgreen:  :lol:

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. subway guru

Poate un tramvai 'low cost', daca-i convingi pe calatori sa-l impinga benevol pana la terminalul aviatic!
:lol:  :lol:  :lol:
Daca te faci baiat cuminte si mai lasi mistourile, iti dau si argumente solide care infirma ipotezele matale!
:geek:
:bere:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. 133 313

Singurul lucru de interes este să intre cupoanele de șină pe la Eroilor si să fie dispuse măcar până la DT34. În rest ce se mâzgălește pe hârtie legat de aeroport în baza fezabilității cu blaturi la fotbal și alte bazaconii... chiar nu mă interesează deloc. Dacă se fac proiecte bune de umplut sertarele să se facă acolo pe neve, să nu ne mai enervăm și noi. Deși asta nu înseamnă că nu vom sancționa chestiunea. Cu licitația de trenuri... batista pe țambal. Nu e nimeni vinovat înafară de țapul ăla ispășitor anonim trimis în judecată. De parcă poate cineva să creadă că 51 de trenuri stau în condeiul unui singur individ. Nici pe ăia de grădiniță nu-i duci așa ușor de nas.
P.S. Cu miștourile rămâne de văzut. Să iasă jaf-urile din garanție și mai vedem pe urmă.  :twisted: Io v-am semnalat o chestie pe la „discuții despre economie”. O benzinărie DEMOLATĂ în București (sub nasul matale, pe Vladimirescu). Eu în amintire vie nu am așa un eveniment. Benzinării închise (din alea ale micilor privați) am tot văzut, vândute... Dar demolate never.

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. andrei11

Nota :
Mai multe mesaje total off topic au fost mutate la Club, cautati-le acolo.
Totodata reamintesc sa va abtineti in a comenta despre M 6. Singura informatie de luat in seama despre M 6 este atunci cand apare efectiv o imprejmuire de santier pe undeva. Multumesc anticipat !

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. icelexy

Guru, ce mai fac cartitele? Le asteptam vineri in gara au ba?

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. subway guru

Asta fac...
IMG_20160407_100540.jpg (286.21 KB; downloaded 2627 times)

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. TibiV

O poză... WOW !...
Domnii de acolo sunt "dentişti" ? :)
Adică ascut "dinţii" pentru "muşcătura" finală ?....
:bere:

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. iliutu

Mi se pare mie, sau e mai jos de cota la care trebuia sa intre ?

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. andrei11

Fix acolo trebuia sa intre.

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. subway guru

TibiV wrote:
O poză... WOW !...
Domnii de acolo sunt "dentişti" ? :)
Adică ascut "dinţii" pentru "muşcătura" finală ?....
:bere:

Nu sunt dentisti, sunt dulgheri...

 


Re: Interstatia Academia Militara (PLS) - Eroilor 2. subway guru

iliutu wrote:
Mi se pare mie, sau e mai jos de cota la care trebuia sa intre ?

Ti se pare, poza e mai veche, dupa ce s-a curatat totul si s-a inceput 'blindarea interioara' peste radier, pentru intrarea sfintei...
Acum arată  asa...
IMG_20160412_093254.jpg (231.61 KB; downloaded 2415 times)

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 45
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420783 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use