MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Parc Drumul Taberei - Romancierilor

107 posts, 54508 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Parc - Romancierilor DocOctavius

Off Topic:
Auăleu jurnaliștii lu' peșteee... că mă doare pe mine prostia lor.
Da, eu sunt românul menționat și au fost unele probleme cu baza însă în loc să verifice și ei informațiile, să contacteze un departament de presă, cu alte cuvinte să-și scoată degetul din * ei doar au "tradus" un articol senzațional din Daily Mail scris pe baza catorva mesaje twitter.
Pentru cei ce sunt interesați comunicatul oficial de presă era următorul: http://www.bas.ac.uk/about_bas/news/new...hp?id=2724
Și ca să clarific cea mai mare și mai mare prostie de acolo: nu am dormit și nici nu ar fi vorba să dormim pe podea... decât poate când plecăm în excursie cu cortul. (Dacă aud "jurnaliștii" de așa ceva o să scrie că dormim în corturi).
Și ca info în plus, astăzi a fost primul răsărit de soare (apusul a fost pe 1 mai) iar termometrul zicea un vesel -51.

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor danutzu_2910

OK, toate cele bune si viata usoara acolo!
Si, sa va bucurati de soare!

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor Nightwolf

Doc cat mai stai acolo??

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor DocOctavius

Vaporul era programat pentru 7 Martie 2015, acum om vedea cum se modifica planurile dupa distractia asta. Plus ca totul este in functie de vreme si de starea banchizei care sunt imposibil de pronosticat de pe o zi pe alta aici, nu mai zic de luni in avans.
PS Breaking News inaintea presei: http://www.bas.ac.uk/about_bas/news/new...hp?id=2733

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor subway guru

George wrote:
Cam cand pleaca dinspre Parc spre Romancierilor? August, septembrie?

Filofteia a terminat de traversat statia Parc, acum traverseaza si Varvara.
Desi am zis ca nu mai fac predictii pe forum, hai, pentru tine, avansez o data 'istorica'...23 August!
:)

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Parc - Romancierilor GGD

Vor merge in paralel astfel incat la sfarsitul lui august sa ajunga ambele la Romancierilor?

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor andrei11

Oricum decalajul acela de 100 metri intre ele se va respecta.

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor Robert24

Daca prima pleaca pe "23 august", cum oi vrea sa ajunga pana la sfarsitul lunii la Romancierilor?.....

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Parc - Romancierilor GGD

Am citit in "fuga" mesajul :( .

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor Lixandru Dragos-Liviu

Dacă pleacă pe 23 august, va ajunge în aproximativ 22 zile maxim, cam în jurul datei de 19 septembrie. Cred că în decembrie vor fi amândouă la Valea Argeşului.

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor icee

Ar cam fi cazul sa se apuce de Eroilor 2 ... pt ca e un santier greu :roll:

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor andrei11

:?:
O sa dureze de 1,6  ori mai mult* decat PLS - ul de la Academie. Cat a durat acela ? Parca 1 an.
_________________
* Nu am luat in calcul racordul pietonal si tronsonul de legatura cu statia Eroilor ( M 1 / M 3 ).

 


Re: Interstatia Parc - Romancierilor Slasher1985

Deci, maine e marea plecare? :D

 



Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use