MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Orizont-Favorit

298 posts, 99965 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Orizont-Favorit Atal

La statia Favorit, in capatul dinspre TV, se vedeau azi scoase la suprafata fragmente de perete spart.

Sunt sanse sa plece Varvara zilele urmatoare?

Multumim!

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit subway guru

S-a spart partial PM pentru urmatoarea plecare a Varvarei.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit Slasher1985

@guru

Banuiesc ca te pregatesti sa inaugurezi topicul "Interstatia Favorit-Tudor Vladimirescu". :D

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit subway guru

Tinand cont ca Filofteia e 90% gata...a venit vremea!
:)

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit dinudr

Salutare,
dar de Varvara ce se mai aude, e gata pregatita de plecare sau va mai sta 1-2 saptamani?

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit DocOctavius

Stmabile dinudnr, te rog eu frumos citeste ultimele patru postari in urma, dar cu atentie, si spune daca intrebarea ta nu pare fara rost.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit subway guru

Astazi 13 martie 2014 ora 13, TBM Filofteia S744  pe L2 a strapuns peretele mulat in Statia de Metrou Favorit!
Bravo tunelistilor!
:)

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit Goldmund

Pentru prima oara cand am citit un stadiu la o lucrare mare din Bucuresti mai intai in ziar si nu pe acest forum...( http://www.b365.ro/filofteia-cartita-ur...04276.html ) Nu m-am uitat mai intai unde trebuia :oops:

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit dinudr

Salutare,
Raspuns pt dl Doc Octavius,
am citit atent postarile anterioare si nu e deloc concludent cand va pleca Varvara, acolo scrie doar ca e pregaita. Ceeace mie, sincer, nu-mi spune mare lucru.
Tot pe acest forum o persoana foarte autorizata a spus ca Varvara va ajunge pana in Craciun la Favorit, si ca asta ar fi un cadou frumos pt locuitorii din zona. Cand a ajuns la Favorit? Cand?  Peste mai mult de 2 luni. Tot pe acest forum se scria initial ca o translatie va dura 2-3 saptamani si a durat cam doua luni si ceva. Cat a durat translatia Varvarei in statia Orizont?
Sincer,cand am pus intrebarea aceea ma asteptam sa aud un termen concret, o data exacta, de fapt de asta exista acest forum, pt informare si discutii, daca pun o intrebare si o fac in mod civilizat nu vad care este problema si pe cine deranjeaza.
Daca nu,haideti sa asteptam ca inainte de 89 sarbatorile de 1 Mai sau 23 august  20xx si poate aflam doar cand se inaugureaza Magistrala Eroilor 2-Drumul Taberei.
Deci,daca la o prima vedere  intrebarea le poate parea unora inutila, nu este deloc asa,pt ca din pacate ...traim in tara tuturor posibilitatilor, si spun asta in sens peiorativ.
Aud acum intr-un comunicat oficial ca trebuiau aduse 6 TBM-uri, dar au venit doar doua. Apoi...aproape un an au stat( au venit in toamna lui 2012 si primul TBM,Varvara,a plecat de la Acad.Milit. in 24 sept 2013.
Cum e posibil ca cea mai mare statie daca nu ma insel,si cu gradul cel mai mare de complexitate, ma refer aici la Eroilor 2, sa nu mie nici macar inceputa???
Apoi...tacere in ce priveste statia terminus Raul Doamnei.Pe acolo cam sufla vantul.
Aud acum ca la Moghioros  s-au construit niste pereti mulati aiurea ( oare chiar nu exista nici un proiect,nici un plan,se lucreaza asa de haotic???? )Oare oamenii care executau statia Parc lucrau asa,de capul lor, nu ii controla si nu ii superviza nimeni?  Nu are nimeni nici o repsonsabilitate pt ce si mai ales cum s-a lucrat? Oare chiar aceasta lucrare a ajuns pe mana unor studenti de anul II de la Constructii?
Ca,sincer, privind din afara, pare un proiect facut pe genunchi,cu clauze contractuale mult prea permisive si care nu prevede nici o sanctiune pentru constructori in cazul in care nu isi respecta termenele convenite , asta e impresia care o lasa.
O alta idee creatza luata de autoritati: s-a mai decis si distrugerea (a se citi ,,modernizarea ,,parcului), lucrare care,sincer,nu cred ca era in acest moment atat de necesara.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit dinudr

PS: Si hai sa incheiem intr-o nota mai optimista si sa ii felicitam pe tunelisti si pe cei care impofida tuturor greutatilor isi fac treaba si fac ca lucrarile sa avanseze.

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit Robert24

Informatiile de pe acest forum nu reprezinta vreun contract intre cei care vin cu informatii si dvs.
Cand se stie / se aude ceva, fiti sigur ca se va scrie acest lucru.

Va rog foarte mult sa nu mai puneti intrebari doar de dragul de a le pune. Mai ales la 2-3 zile dupa ce s-a spus deja ceva.
Va readuc aminte ca aveti posibilitatea sa obtineti informatii direct de la sursa (Metrorex, Astaldi, Metroul SA etc etc) daca nu aveti rabdarea necesara.
Cu siguranta nu tinem informatii doar pentru noi...

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit nou_pe_aici

Goldmund wrote:
Pentru prima oara cand am citit un stadiu la o lucrare mare din Bucuresti mai intai in ziar si nu pe acest forum...( http://www.b365.ro/filofteia-cartita-ur...04276.html ) Nu m-am uitat mai intai unde trebuia :oops:


Dar in articol este citat subway guru :)
profit de ocazie sa multumesc tuturor celor care depun efort in a ne tine (pe noi cei doar observatori neoficiali) in tema cu fiecare miscare.

suna pompos dar baietii astia creaza istorie :)

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit subway guru

Goldmund wrote:
Pentru prima oara cand am citit un stadiu la o lucrare mare din Bucuresti mai intai in ziar si nu pe acest forum...( http://www.b365.ro/filofteia-cartita-ur...04276.html ) Nu m-am uitat mai intai unde trebuia :oops:

Rushinica... :o
Citesti maculatura in loc de stiri adevarate??? :mrgreen:

 


Re: Interstatia Orizont-Favorit Goldmund

nou_pe_aici wrote:
Dar in articol este citat subway guru :)

Tocmai de aceea mi-am facut si mea culpa (astfel "Dar" nu-si are rostul..) recunoscand ca nu am privit mai intai aici.
 ;)

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use