MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Academia Militara-Orizont

614 posts, 190753 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 44
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Academia Militara-Orizont URANUS

Abia asteptam si multumim frumos!

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont subway guru

Ei, ce ziceti de avans?

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont laur_visan

430 metri!!!!!!...Au ramas 100 metri....se pare ca sambata trebuie sa ne pregatim de un nou moment istoric al zilelor noastre...doar am asteptat 24 ani.....primele 2 statii de metrou modern in bucuresti vor fi legate prin TUNEL...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Academia Militara-Orizont 133 313

Adica fara opriri tehnologice sau de alt gen teoretic in 4-5 zile Varvara iese prin perete in Orizont. Bv bv.  :P

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont dinudr

Da,s-a mers repede in ultimele zile si sper sa o tina Varvara tot asa.Daca ar merge constant cu 20 m /zi,ar insemna ca in 20 zile lucratoare sa parcurga distanta dintre doua statii, ar fi superb, la asta adaugandu-se timpul necesar translatarii in statie a TBM urilor. Acum, daca in 5-6 zile ar ajunge la Orizont nu s-ar putea sa plece mai devreme si Filofteia? Sau tot pe 20 va pleca?
Multumesc pt raspunsuri.

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont subway guru

27m/24h de ieri pana azi...
Ne apropiem vertiginos de Break-out!
Filofteia...are programul ei...

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont dinudr

Inca ceva, la inceput Filofteia va merge la fel de incet ca Varvara in primele zile?
Si in ce stadiu se mai afla statia de la Moghioros, la o prima vedere pare cea mai ramasa in urma dpdv al stadiului lucrarilor.

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont subway guru

Filofteia va avea un parcurs asemanator cu Varvara.

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont URANUS

Cate zile/saptamani dureaza (aprox.) translatarea Varvarei de la un PM la altul (strict pt. statia Orizont)?

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont Budy187

Aproximativ 2 saptamani

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont aztec

Exist si pauze tehnologice, in care se face mentenanta si prelungiri de cabluri, banda rulanta, ventilatie...

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont earthchild

133 313 wrote:
Adica fara opriri tehnologice sau de alt gen teoretic in 4-5 zile Varvara iese prin perete in Orizont. Bv bv.  :P

Daca ati putea face poze cu momentul (istoric) al strapungerii, ar fi minunat!
Utilizator anonim? Guru?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Academia Militara-Orizont 133 313

Or sa fie poze indiferent de sursa. Rezista autoritatile sa nu se laude cu asta?

aztec wrote:
Exist si pauze tehnologice, in care se face mentenanta si prelungiri de cabluri, banda rulanta, ventilatie...

Prelungiri de ce? Cabluri? Cum vine asta? Scoti din priza, lasi TBM-ul in bezna in tunel, legi prelungitorul si cuplezi la loc? Nici vorba de asa ceva. Solutia cred ca este similara cu ce vedeam pe la podurile rulante (cand mai existau la vedere prin Bucuresti): cablu pe tambur. Cartita merge pe medie tensiune totusi.
Pe ventilatie pare ceva gofrat care se destinde in mers.

 


Re: Interstatia Academia Militara-Orizont aztec

Sper sa se vada imaginile... de exemplu cred ca pt asta se impune o pauza?
Sunt si portiuni flexibile, atat la aeraj, banda transportoare si cabluri, conducte, ce permite inaintarea fara pauza o distanta de xx metri, dar apoi trebuiesc prelungite cu solutii pe termen mai lung si se inainteaza.

POATE nu am dreptate, dar eu asa stiu










 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 44
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421009 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use