MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475910 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Florinds

Eu din declaratiile comicului cum ziceai tu am vazut ca e vorba de 2017, nici macar 2016!
Sau in 2016 trebuia terminata lucrarea, dar nu era specificiat nimic in legatura cu functionarea trenurilor.... Stie cineva cand era prevazut sa si putem circula?

Edit Admin: Te rog, pe viitor mai multă atenție la scrierea mesajelor!!!

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Florinds

Asa imi amintesc si eu, 3 ani, iar mai apoi au spus ca sunt in urma cu un an.
Deci ar fi trebuit sa putem circula la 1 dec. 2015, hai treaca-mearga inceputul lui 2016, nicidecum 2017!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Budy187

Asta cu inceputul lui 2016 ma face sa pleznesc de ras. Nu s-a facut nici macar licitatia pentru rame !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei shoppy

Poate ca scoate IVE-le de la naftalina si mergem cu alea... Ca dacă stam sa eliminam problemele si de la magistrala noua si de la rame noi...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Costin

In primul rand, nu cunosc situatia licitatiei pentru finisaje, accese si cale de rulare. E adjudecata? Abia apoi vorbim de trenuri...

@shoppy: Chiar si daca mesajul tau a fost la misto, la urma urmei sigur s-ar fi gandit cineva la asta ca solutie de avarie. Doar ca e imposibil, mai sunt 15 IVA si aprox. 8 CAF-uri functionale... CAF-urile se vor repara, dar tot n-ar fi suficient. (daca doreste cineva sa dezvolte ultimul subiect, eventual argumentat si serios, nu cu remarci gratuite, o poate face la topicul dedicat.)

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

Donsoara Kelly pare ca iar s-a stricat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei laur_visan

Da Kelly este stricata din nou,de 5 zile.Este incredibil ce se intampla aici.Oare au disparut toate utilajele Kelly din Romania?Aici deja se sfideaza pana si legea nesimtirii.Care mai este acum cauza pe M5 la ce se intampla?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

Sunt de acord ca ce se intampla la M5 e o mare, mare nesimtire! Si mai ales la Parc Dr Taberei!  :cry:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Azi incarcau  bratul instalatiei kelly de la Valea Ialomitei... Sa speram ca il duc ori la Raul Doamnei ori la Parc...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

La o lucrare de sute de miloane de euro nu poti sa stai dupa o instalatie Kelly! Ce s-a intamplat cu toate alea care sapau la statii anii trecuti?!

E penibil...si guru zicea ca trebuie minim 2 instalatii...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei icee

Sunt plecate pe la alte lucrari, ca nu sunt utilaje care stau sa rugineasca prin garaje. In tara sau in afara.  :lol:
Da la Drt au venit sa sta degeaba.. au plecat la munca in locuri mai bune.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

Nu stiu sigur, dar cred ca acolo in zona curbei spre VI mai sunt de executat PM si Barete pentru ca pe unde trec acum pietonii si masinile (fasia de beton) nu-mi aduc aminte sa fi vazut vreodata vreo Kelly sapand. Bine, aici ar fi vorba de o zona de 5 - 10 metri lungime, unde nu cred ca sunt PM si barete (zona cu rosu). Probabil ca trebuie sa toarne PS-ul in zona unde s-au executat acum PM si barete, ca sa poata devia pe acolo circulatia si sa continue cu galeria spre bulevard.
1.jpg (427.85 KB; downloaded 1576 times)

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420665 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use