MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476328 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

Am accesat linkul si de pe PC si de pe telefon dar zice "web page unavailable"

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

t530, vezi ca ai rubrica speciala pentru poze la fiecare statie in parte, si dimensioneaza pozele 800 / 600 ca "imi spargi" calculatorul.  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

@andrei11 - scuze :) la rezolutia aia stie sa faca telefonul poza, acum stiu si data viitoare asa o sa fac..

aveti idee de ce au turnat coaja asta de beton fara armatura ? cand o sa sape pe sub ea nu o sa le cada in cap ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

:?:  Nu prea pricep la ce te referi...
Nu e nimic turnat fara armatura, daca te referi la pereti  / stalpi si plansee de beton.
In ultima poza se vad niste "mustati" care sunt deasupra structurii, ele vor fi taiate si cu asta basta.
N-au legatura cu statia. E ca si cum ai coase un nasture, aţa in surplus o rupi si o arunci. Oricum n-ai putea sa cosi nasturele strict cu ata folositoare, iti trebuie o aţă mai lunga la coasere, dupa care ce e prea mult  se arunca.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

@t530: Peste "coaja" asta se va pune armătura și se va turna apoi "adevăratul" planșeu al stației.
După care începe săpătura pe dedesubt.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Costin

t530: "coaja" aia e betonul de egalizare, peste care se toarna adevaratul planseu, gros si armat corespunzator. "Coaja" e doar ca sa le iasa planseul drept, fara denivelari.

Legat de poza, recomandam totusi ca latura mare a imaginilor sa fie de 1024px (iar cea mica de o valoare proportionala), nici chiar 800x600 ca e deja cam mic pt rezolutiile ecranelor si telefoanelor de azi... Aici ai mai multe informatii.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

Multumesc pt raspunsuri, acum m-am lamurit :) nu prea intelegeam de ce au turnat stratul ala subtire fara armatura.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Upss, eu am inteles altceva, am fost pe langa subiect.  :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

No problem...astazi...se iarta!
:)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

Aici se apropie cu sapatura de zona in care subway guru a zis ca mai sunt de executat 3 panouri de PM. Oare cand se vor finaliza aceste panouri? Avem macaraua prezenta si un container pentru noroi bentonitic dar Kelly lipseste.
Deja avem o prima sectiune cu beton de egalizare in care se disting 2 goluri tehnologice dintre care unul (pe partea cu parcul) pare ca va servi viitorului acces din zona respectiva.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

Aici a fost demontata macaraua si au disparut si ultimele bazine de noroi bentonitic. Inca nu a inceput armarea primei sectiuni de PS unde au turnat betonul de egalizare.

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei GGD

La parc ce se intampla? Acum nu au fier pentru armare PS?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

subway guru wrote:
Au mai ramas trei panouri nesapate in capatul dinspre piata, pe partea cu parcul...
:(


Oare au rezolvat aici cu PM-urile restante?
Sapatura a avansat si aproape ca a ajuns in zona cu pricina.

 


Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420787 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use