MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 202231 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25  ... 37
 
 

📖 Pagination options

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Si eu, si eu, si eu!
Desi cred ca mesajul meu nu e chiar pe placul Regulamentului Organic...
:bere:

 



Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Haidi bre, aia traverseaza legati de o liana ca Tarzan ori calare pe camila...lu' printzu Charles!  :lol:
Asta e de...sa ne mai si radem...
:lol:
Suntem seriosi...ori suntem seriosi???

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor TibiV

Este cea mai bună listare a lunii... :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

t530 wrote:
Poza facuta de colegul 133 313

Bag-o la concursul foto...iei premiul unu cu coronita!!!
:mrgreen:
:bere:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Ma bucur ca mai sesizeaza si altii ce sesizez io. Ca unii au ramas la impresia ca pozez noroaie daca nu le bat ap(r)opoul direct... ca in loc de noroi armat ar trebui sa fie ceva.  :P

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Breaking news: se pregateste mutarea traficului.
S-a curatat bine de tot noua deviere s-au demontat gardurile de sarma in capete, se organizeaza balizajul de plastic (momentan inca este inchis).
La intersectia cu Romancierilor aparent nu va fi trecere de pietoni peste DT, dar pana la urma nici acum nu este asa ca nu-i mare diferenta.
Avand doua benzi pe sens intersectia cu Romancierilor am impresia ca va fi fara semafor, cu prioritate pentru DT.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

133 313 wrote:
Avand doua benzi pe sens intersectia cu Romancierilor am impresia ca va fi fara semafor, cu prioritate pentru DT.


Dupa ce ca stai 15 semafoare sa faci stanga dinspre Bucla pe Romancierilor....sa nu pui semafoare inseamna sa fii sinucigas  :shock:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Numai ca de la o banda pe sens acum vor fi doua si cei care merg inainte nu-i vor mai tine dupa ei si pe cei care fac stanga. Ramane de vazut. Semaforizarea e usor de facut, alimentata aerian eventual. Dar neavand zebra... ma indoiesc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Solutii temporare exista si sunt muuulte...pot folosi semaforizare wireless cum folosesc cei de la drumuri si poduri (Exemplu http://www.katel.ro/ro/santieristica/22...are-mobila ) sau pot ancora de stalpii naturali ("Copaci") 2 cabluri si au terminat povestea... :evil:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Se falfaie cativa oameni pe la custile alea de armaturi pentru ceva camine, si tot cativa oameni fac mortar in galeti la acces CH (unde este un reflector puternic aprins in acces), in rest nimic reperabil vizual.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Au aparut vreo 4 containere ale celor care se ocupa de subteran la accesul TD46, in rest incremenire.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Adica astea  :twisted: sunt noi noutze !
Romancierilor.png (1.29 MB; downloaded 4978 times)

 


Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421893 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use