MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 314810 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Foarte multa armatura de PM si de barete isi asteapta ingropaciunea. Cred ca o sa dureze cateva luni numai treaba asta.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Dupa ce au frecat duda o mare durata de timp si au stat degeaba zile intregi, azi se lucra... chiar daca e duminica.
Bine, e exceptia magistralei, ca doar aici si la bucla de la V.Ialomitei se auzea miscare, in rest pustiu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Nu mai da informatii gresite, la Rau nu lucreaza nimeni, acolo sunt baietii cu ochii albastri, cauta banii lui Oprescu. Te-ai uitat atent la ochii lor ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Ma mir ca se lucreaza astazi, nici la E2 nu s-a lucrat Duminica.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

O sa vad diseara pe la 12 daca se mai lucreaza...
Probabil ca Franken-Kelly are o mica  perioada de functonare intre 2 defecte si recupereaza timpul pierdut.

Pe partea de ochi albastri, nu in jos cautau ei banii.... Se uitau pe sus dupa autoastrada suspendata...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei t530

Ieri la ora 15 se lucra pe santier
Un excavator cu cupa in fata incarca in camion pamantul scos de Franken-Kelly

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Florinds

Cred ca fortati de termenul limita o sa renunte temporar la statia asta si cred ca si la Argesului. Probabil ca vor termina doar la suprafata.
Bine ar fi sa ma insel...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei p55d

Care termen limita ? 31 decembrie 2015 ?  Pai este si nu prea este limita.
Am auzit prin presa ca defapt proiectele pe fonduri europene care trebuiau terminate la 31.dec.2015 pot sa continue pana in iunie 2016 daca lucrarile ramase se incadreaza in cei 15% contributia statului roman. In plus se poate face si FAZAREA proiectelor. Si odata fazat se poate continua lejer pana prin 2020 si chiar 2022. Impresia mea este ca proiectul e fazat deja. Parca zicea ceva Ponta la un moment dat ca se vor plati pentru metrou nu stiu cati bani din bugetul pe 2014-2020.

In plus Guru zice ca "nu ramane nici o statie nefacuta".

Doar ca din ritmul in care lucreaza si la accese si la centrale de ventilatie si la devieri se vor intinde lejer si in anul 2016. Eu sper ca prin vara lui 2016 sa avem cam toate accesele facute si poate si asfalt cam peste tot. Speranta mea e ca in timpul asta vor lucra si la dotarile statiilor si sine si ce mai trebuie, ca doar tot ei au castigat si acest proiect. Asta daca nu mai taie careva finanatarea sau nu gaseste DNAul vreo spaga pe undeva.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

E déjà fazat...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Aici (PM) si la E2 sunt singurele santiere unde se lucra azi la orele 17.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei iliutu

subway guru wrote:
E déjà fazat...



Si ce anume trebuie terminat pana pe 31 dec 2015 ? Iar restul ce data de finalizare are ? Cel putin teoretic, ca practic ...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Franken-kelly  ori a terminat...ori iar e defecta.
Posibil sa fi inceput si excavarile, este o mare groapa... zic posibil pt ca poate doar cauta piese de la kelly pierdute... :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

De terminat nu avea cum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Un spasm de functionare a facut sa fie ceva pamant scos de Franken-kelly de la reparatia de dimineata pana la cea de pranz...cand intra iar in reparatii.
Plus...pamantul excavat si pickhammere la lukru...in groapa noua
2015-09-17 16.48.04-1.jpg (99 KB; downloaded 1974 times)
2015-09-17 16.47.35-1.jpg (140.71 KB; downloaded 1973 times)

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420662 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use