MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 314642 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 59
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei 133 313

Info de azi din cadrul unei vizite fulger in timp record (RD via VI via DT la AM in 1 ora). Interval 16-17.
Kelly este in pauza tehnologica in continuare cu cupa uscata si asaltata in continuare de tinichigii. Dat trecuta primea baroase acum lua un flex in "mutra". Un camion descarca niste prefabricate-capac pentru galeria de termoficare. Macaraua... muta si ea cate ceva de colo colo. Nu au mai disparut carcase in pamant (logic daca Kelly este... stirba). Per total n-am avut ce sa pozez.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei freyutz

Acum doua seri a aparut o noua foreza in incinta santierului, iar la accesul de la Mega Image Verta Tel lucreaza zilnic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Mortu' e iarasi viu.
Franken-Kelly se misca azi.
Nu stiu daca si cu folos, insa parea in pozitie de lucru. Sa vedem cat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Se lucreaza la accesul C (coloane forate). Observ ca nu mai sunt multe panouri de armatura pentru PM iar pentru barete mai e unul singur. De asemenea este prezent si un excavator in zona accesului A.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei 133 313

Pentru barete... minim 5 in parcare. Si mai sunt de imbinat. In schimb a venit un purcoi de carcase pentru coloane forate, semn ca se vor apuca de subtraversarea bulevardului. De la Statia de trolee la bucata deja executata de vis-a-vis.
Intre timp la blocul M19... s-a revenit la o cale pietonala mai civilizata si inca ceva in plus.
Langa blocul M19.
IMG2226.jpg (98.56 KB; downloaded 3069 times)
Se pregateste o poteca peste galerie. In drepta inafara cadrului purcoiul nou de carcase coloane imprastiate prin tot locul.
IMG2227.jpg (156.29 KB; downloaded 3069 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei 133 313

News: traversarea pietonala peste traseul termoficarii este completata astapta deschiderea; parcarea de la RD3 (la marele camin din capatul spre Ghencea) a fost rebetonata si este reutilizata de riverani; foreza de la blocul maro a ajuns cu coloanele in perimetrul santierului (adica a trecut de gard); s-a mai betonat un panou PM la blocul M19.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei 133 313

Well... pentru ca azi e 13, zi cu ghinion... nu se lucreaza nimic pe la statie. Singura activitate audibila (ca vizual nu este chiar nimic de observat) este un picon in galerie in proximitatea PSS-ului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Un elefant betonist la PSS.
In rest a trecut printesa Elsa din Frozen si l-a inghetat pe Franken-kelly inainte de craciun si asa a ramas..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei t530

7 betoniere asteptau cuminti la ora 21 sa isi goleasca continutul la PSS

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei TibiV

Am impresia că se distribuie gratis RedBull pe șantierele din oraş... :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei George

Da, eu vazusem 5 betoniere pe la ora 11 seara... :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei freyutz

TibiV wrote:
Am impresia că se distribuie gratis RedBull pe șantierele din oraş... :)


Chiar da, este noua varianta de Red Bull cu aroma electorala. Am auzit ca au ajuns deja niste mostre si pe la unii oameni politici care or sa apara in curand pe la TV cu planuri si hei rup-uri de n-a vazut Parisu'...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Azi se alimenta un excavator la PSS, deci banuiesc ca ori a muncit, ori va muncii in curand.
La statie.. franken-kelly asteapta tranzetul magic sa fie readus la viata... macaraua de pe vremea lui Dej (o) asteapta...fierul vechi.
Posibil, doar posibil, sa se sape la accesul C adica la forati. Spun posibil pt ca acum cateva zile era cu bratul ridicat, ieri era lasat jos si azi iarasi ridicat si parea putin pamant afanat in zona....
In rest....Chiar nu inteleg de ce nu se lucreaza la statie, exceptand PSS-ul.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei 133 313

Aici e jale mare. N-a mai disparut nici macar o carcasa de coloana forata, foreza e prezenta dar e de mobila ca si macaraua si Kelly. Ce mi s-a parut un minim schimbat... accesul la blocul M19 are egalizare pentru armarea planseului superior.
In galerie de la PSS s-a mai lucrat ceva.

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use