MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 312775 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Si ceilalti PM i-au facut pe toti ? ( In afara de frontonul spre Ghencea ).
Statia cu totul ( de la PSS pana la frontonul spre Ghencea ) e foarte lunga, cred ca are in jur de 350 metri lungime.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Din ce imi aduc aminte din reportajele lui Utilizator anonim cam da (inclusiv baretele). Bazinul mare de noroi bentonitic din zona statiei e dezafectat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

M-am uitat din nou pe schita, sunt fix 41 de barete.
Baretele - cu mici exceptii din cauza macazelor - se intind pe toata lungimea statiei, inclusiv in PSS ( unde sunt 4, numerotati ca atare 38, 39, 40 si 41.)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Cred ca doar cele aferente statiei s-au executat. Of... e greu fara M.A.!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei George

In zona dintre segmentul in capatul caruia se afla PSS-ul si statia propriu-zisa s-a circulat tot timpul, deci nu s-au facut nici PM nici barete...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Acolo deja nu mai e statia propriu-zisa. In orice caz, azi se sapa un panou si se betona altul in zona din apropierea PSS-ului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Lixandru Dragos-Liviu

Kelly e nemişcată de vineri, iar şantierul de la PSS până la staţie, este părăsit. Oare ce se întâmplă aici  :?:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Pgina 26, penultimul post ( al subsemnatului ).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Azi pe la 17 lucra Kelly si deasemenea se betona un panou PM. Armatura mai e destula in santier.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Atal

Care mai este situatia PM aici?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

In zona macazelor nu mai era decat un singur panou de armatura PM pe santier iar utilajul Kelly avea cupa demontata. Un picamar spargea capetele de PM in dreptul cladirii din sticla. Bine, asta nu inseamna neaparat ca s-au finalizat peretii aici. In zona pe unde se circula acum (auto) intre statia propriu-zisa si macaze oricum nu s-au executat PM pana acum ca nu aveau cum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Atal

Am vazut ca azi se mutau recipientele pentru bentonita. Probabil urmeaza devierea circulatiei pentru continuarea peretilor ramasi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei p55d

De dimineata Kelly era mutata pe santierul statiei. Din fuga masinii am avut impresia ca lucreaza.
Acum la ora 19 bratul era demontat si intins pe jos. Oare se apuca de statie sau au mutat-o doar sa o repare ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei icee

Dacă toată lumea vede un utilaj care (mai mult) stă, nu ar fi raţional să credem că e defect?

Parcă mi-e greu să cred că antreprenorul tine o mașină de săpat șanturi pe post de catarg, atunci proiectul ăsta plânge de panouri ne turnate...

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use