MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 257068 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit laur_visan

Astazi dupa-amiaza au inceput sapaturile la nivelulu peronului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Budy187

Cred ca in maxim 2 luni, la Favorit vom avea stadiul de la Academie

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Utilizator anonim

1 octombrie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Allex

După ce nivelul peronului va fi finalizat, șantierul va fi închis, iar zona va fi refăcută?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Nightwolf

Cum sa inchida santierul pana nu e gata statia cu totul??? Hai ca asta e tare ...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Utilizator anonim

Dupa ce trec TBMurile se completeaza si golurile tehnice din plansee si se reface toata zona de suprafata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit aztec

Accesele in statie cand se fac?  :?:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Allex

Nightwolf wrote:
Cum sa inchida santierul pana nu e gata statia cu totul??? Hai ca asta e tare ...

Mă refeream la faptul că, odată cu finalizarea nivelului peronului, zona de la suprafață ar urma să se refacă, urmând ca lucrul să continue în subteran, iar accesul muncitorilor să se facă prin alte puncte. My bad, am formulat întrebarea greșit! :D

Utilizator anonim wrote:
Dupa ce trec TBMurile se completeaza si golurile tehnice din plansee si se reface toata zona de suprafata.

Am înțeles!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

aztec wrote:
Accesele in statie cand se fac  ?

La sfarsitul sfarsitului. Stai fara grijă, cel putin un acces va fi in fiecare statie  :|  :!:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit aztec

Problema nu este numarul... speram sa le faca cat mai repede pt a putea inchide zona santierelor cat mai repede si a termina cu mizeria...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

Acum te-am inteles.
Din cunostintele mele ( pur teoretice )  de constructie al statiilor de metrou  accesele sunt ultimele pe lista. Cu voia dumneavoastra.  :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Sunt ultimele pe lista pt ca trebuie mai intai sa revina circulatia peste statie!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Allex

subway guru wrote:
Sunt ultimele pe lista pt ca trebuie mai intai sa revina circulatia peste statie!


Exceptând realizarea și finalizarea nivelului peronului (care, din câte am observat, este în plină desfășurare), trecerea TBM-urilor (logică și evidentă) și acoperirea golurilor tehnice (de care menționa Utilizator anonim), ce mai trebuie făcut pentru finalizarea stației?

ps: îmi dau seama de nota puerilă a întrebării, dar neavând cunoștințe de specialitate în domeniu și în loc să stau să îmi imaginez artificii inginerești, prefer să mă fac de râs întrebând!   :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Costin

Accese, finisaje, utilitati... doar pentru statii, ca mai avem si calea de rulare, reteaua electrica etc pt statii+tunele.

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421761 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use