MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 255915 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

In prim-plan statia peco  :popa:
20160604_153848.jpg (640.5 KB; downloaded 4604 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

Pe la acces DT22 se falfaiau unii cu o duzina de din astea (ignorati reclama).
images.jpeg (6.87 KB; downloaded 4421 times)

La DT21 miscau unii niste pamant pe la termoficare, au aparut niste tevi si pe la DT15.
La 20 as usual, mergea instalatia de baumit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

Prin golul de la Acces DT21 se scoate in fiecare zi pamant. Nu imi dau seama de unde provine? Din statie?!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

De fapt afirmatia corecta cred ca este se manipuleaza pamant, nu... se scoate. Mai probabil de la termoficare sau canal, ca mai este destul planseul de turnat la accesul ala pana sa scoata pamantul.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

La statia asta... n-am gasit ceva realmente fascinant de pozat. Au inceput acoperirea termoficarii pe la Complex. In curand sunt sanse sa se mai extinda trotuarul de pe bulevard la DT22, pare ca s-a incheiat cu scormoneala acolo. In rest toate vechi. DT15,21,23,24 nimic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

Cred ca au inceput lucrarile la Acces C, deoarece astazi un excavator musca cu pofta :twisted:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

Astazi,
Se lucreaza la Acces E Medlife si a inceput reasfaltarea trotuarului dintre DT20 DT22  :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

Acces E (Medlife) - Aici s-a excavat ceva pamant
Zona termoficare (UM) - Se lucreaza la refacerea carosabilului (banda 3)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit laur_visan

Aici s-a finalizat o jumatate de bulevard spre Orizont cu tot cu spatiul verde aferent si se lucreaza la cealalta jumatate spre intersectia cu strada Sibiu.Din ce se vede in teren in max. o luna se poate sa vedem si aici ambele sensuri deschise circulatiei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

Au finalizat de umplut cu pamant si pietris peste PS-ul din imagine si s-a turnat strat de beton pentru refacerea carosabilului!
In maxim 2-3 saptamani cred si sper ca vor da drumul la circulatie aici!



 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Atal

Ce se intampla in spatiul verde median? O alta centrala de ventilatie ????

 



Re: Discutii - Lucrari statia Favorit adila

t530 wrote:
Au finalizat de umplut cu pamant si pietris peste PS-ul din imagine si s-a turnat strat de beton pentru refacerea carosabilului!
In maxim 2-3 saptamani cred si sper ca vor da drumul la circulatie aici!




Ce o fi cu atatea copexuri iesite din beton?

 


  • CSL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit CSL

Accesul D o să mai fie realizat? :D

Priza de ventilatie centrală, care presupun că o să fie admisia principală de „aer proaspăt”, pusă fix între benzile de circulație, chiar nu pot înțelege. O să tragă aer plin de noxe, cel puțin la orele de vârf.
Mai văd cămine de ventilație.. spre exemplu C2 - priză de ventilație pentru evacuare TS.
Dacă este cineva amabil să îmi explice ce inseamnă TS, eventual care ar fi circuitul aerului în stație, aș fi foarte recunoscător.
Și ar mai fi rolul ventilației interstație.

Am mai văzut acum „cămin de rupere presiune” :D

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420788 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use