MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 396765 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 danutzu_2910

Daca trebuie sa blocheze intersectia asta, blocajul trebuie sa dureze cat mai putin.
Si trebuie sa fie gata astfel incat "sfintele" sa aiba prin ce sa treaca.

Poate e prematur sa intreb, dar cat dureaza, demontare, transportul, remontajul pe pozitia de start pentru un TBM?
Idem si pentru: cat dureaza executia statiei astfel incat sa fie gata pentru translatare TBM-uri?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Statia e de 1,75 de ori mai lunga  decat cea de la Academia Militara --> NSS - ul e cam acelasi, latimea idem.
Habar nu am cat a durat constructia PLS - ului / a statiei Academia Militara la rosu, cautati si voi in arhiva.
Evident ca se va bloca toata intersectia :
12-13-2014 8-46-03 PM.png (374.36 KB; downloaded 3593 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Se poate lucra astfel incat sa nu se blocheze toata intersectia Eroilor-Eroiilor Sanitari. Se poate bloca pe rand cate unul din bulevarde si lucra pe portiuni. Altfel va fi dezastru...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Un dezastru deja aprobat si tot amanat. Amanat incat trebuiau sa se gaseasca solutii alternative la ruta pana acum de 10 ori. Repet. SE STIE de minim 3 ani. Fara prosteala si devieri demente. Se lucreaza repede si se acopera. Este cel mai bun lucru de facut. Altceva mai bun nu se mai incropeste acum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Sa mai amintesc inca odata ca Universitate - Romana s-a executat in 3 luni ? Si am impresia ca NSS - ul la Universitate / Romana e destul de "jos".  ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Repet, alte vremuri...Atunci nu se admiteau intarzieri. Acum sunt de la sine intelese. :(
In acele vremuri lumea se mira de ritmul in care se construia metroul la noi si nu ne prea credea. Acum am intrat si noi "in randul lumii"...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 laur_visan

133 313  macaralele acelea 2 sunt Kelly,modelul acesta au lucrat la Academie,Romancierilor,Valea Argesului si Raul Doamnei in zona statiei.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Macaralele alea doua... una are carlig si paremi-se si cealalta. E ceva mai complicat de atat cu Kelly. Poate totusi imi scapa mie ceva.  :(
Ma lamuresc incepand de maine.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Costin

Cea din prim plan mi se pare a fi o foreza de piloti...

iata una mai mica, din Sibiu:


 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Da, este una de asta si doua macarale. Plus ceva inca nemontat la gardul dispre parc. As fi pozat mai in dreptul lor dar era o foiala fenomenala in preajma statiei ratb, abia aveai loc sa treci.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 laur_visan

Uite am gasit,Romancierilor.Cu cupa pt PM si fara.
file.jpeg (32.16 KB; downloaded 3296 times)
file-1.jpeg (37.07 KB; downloaded 3296 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Inseamna ca una din ele este Kelly iar cealalta (cu carlig) coboara armatura, dar n-am vazut falcile. Mea culpa.  :oops:

 



Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Aici peretii mulati sunt adanci, au 30m si e foarte probabil sa foloseasca bena pe cablu, ca la Academina Militara...

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422346 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use