MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 396262 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24  ... 109
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

A aparut stirea ca se deviaza 104 de maine si pe forum... deci se cam inchide intersectia!  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Și 336 va zbura pe altă rută..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Nu se inchide de tot intersectia. Am trecut acum 15 minute prin zona si am vazut marcajele. Se va putea merge pe Bd. Eroilor dinspre Stirbei spre AM si invers.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 realistul

Se lucra la aceasta ora la pereți.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Cristian

URANUS wrote:
100% are legatura cu M5.


Cred ca ne-am inselat amandoi; puturile alea despre care vorbeam sunt viitoarele canale ale NetCity. Asta au facut utilajele alea, au "bagat internet" pe Eroilor, de la Derby pana la Academie, inclusiv prin spatiul ala verde de pe sensul spre Dr.Taberei.  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Se trage tare aici: betonare PM spre Dambovita, excavare pt PM in capatul celalalt (mai exact in zona de unde va incepe tunelul de legatura cu M1), se extinde santierul, s-a adus armatura pt transee (ghidaj). Pe partea cu spitalul inspre Splai Verta-Tel astupa groapa (zona viitorului acces). Tot aici a fost adusa armatura de PM, oare de ce? Accesele nu se fac cu coloane forate?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 realistul

Pe la ora 18 40 se lucra. O macara ridica o armatura pentru pereți mulați. O cifă descărca beton iar doua basculante erau la treaba.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

La "poze" pentru Eroilor 2 colegul nostru 133 313 a prins un lucru deosebit. Unicat. Voi revenii.  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Eu tot nu inteleg ce e cu armatura aia de PM in santierul viitorului acces ''Casa Radio''. Si nu inteleg nici pozitionarea celui de-al treilea bazin pentru noroi bentonitic peste drum de santier. Si nu inteleg nici de ce se lucreaza din decembrie la PM cu un singur utilaj Kelly. Si nu mai inteleg nici extinderea asta a santierului ca tot nu e suficienta pentru realizarea PM fronton spre AM. Va urma o noua extindere (implicit se va inchide de tot intersectia cu Eroii Sanitari) ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Nu?

LE: @Uranus: Eu am mai spus că intersecția se va închide complet pe direcţia bulevardului Eroilor Sanitari. E logic că nu ai ce face când staţia e fix sub intersecţie.
Ăla pare coroana de PM de la M1
2015-03-08 14.42.38.png (1.29 MB; downloaded 1842 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

# icee exact, de unde ti-ai dat seama la ce m-am gandit ?
S-ar putea ca "X" - ul sa fie chiar sub podul provizoriu, dar oricum e peretele mulat al interstatiei Eroilor - Podul Cotroceni acolo.
3-8-2015 2-51-00 PM.png (215.89 KB; downloaded 1849 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Totuși nu mă așteptam să fie la cota aia ridicată.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Sunt curios cum vor executa accesul acolo având în vedere ce se află dedesubt.
@ icee
Va trebui inchisa la un moment dat, dar ar putea macar sa lase posibilitatea de a face dreapta spre Cotroceni (venind dinspre Splai).
1.jpg (196.2 KB; downloaded 1839 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Păi da..am uitat să zic de dreapta.

Peretele dinspre Academia Militară nu cred că va fi tocmai unde e pe planul ăla. Pe alte PUZ era mai retras.
Accesul ar putea fi făcut din două bucăți, ceea ce înseamnă că se îngustează bulevardul la 1 bandă pe sens.

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422055 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use