MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 396287 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 t530

TibiV - o sa fie un procent destul de marisor ;) mai ales cele noi, model 2015...sa-i vezi pe muncitori cu PET-ul de 2/2,5 de licoare la subtzioara + nelipsita suta de grame la prima ora...
Am auzit o discutie la cativa muncitori de la un ansamblu rezidential cum vorbeau intre ei la un "spritz distanta" in fata unui magazim:
"- Vezi blocul ala ?
- Da!
- In partea spre sud este cu 2-3 grade inclinat"

Sa nu mai spun ca peretii intre vecini se fac acum din BCA de 20 cm  :shock: ii sapi la vecin in casa cu lingurita sau stranuti mai tare pe hol si ii faci peretele guler :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Despre blocuri si cutremure, cautati discutiile aici.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

S-au apucat de ronţăit la pereții staţiei vechi?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Azi scoteau pamant nisipos de culoare galbuie (similar cu cel de la AM cand se ajunsese cu sapatura la nivelul peronului) dintr-un gol tehnologic dinspre Splai. Sa fie asta semnul ca s-a ajuns cu sapatura la nivelul -3?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

PSS B-dul Eroilor Sanitari pare destul de îndepărtat de amorsa de pe tunelul M1. Sau mi se pare mie?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

E fix in mijlocul bulevardului amorsa.
11-1-2015 4-55-51 PM.png (668.58 KB; downloaded 3708 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

O planșă cât o mie de cuvinte. Ms.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Azi betonare radier si betonare PM la PSS Elefterie.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Am vazut poza cu radierul pe terminatelea si amorsa spre Elefterie si primul lucru care mi-a venit in minte... pentru ca Filofteia mai are de asteptat dupa Varvara... ce intentii sunt pentru "ameliorarea" solului in care iese Varvara prin peretele amorsei?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Goldmund

In sfarsit, primim din nou poze din interiorul statiilor!   :bere:  subwayguru

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Plimbareţ prin noroaie :
Zic si eu asa, imi ia gura pe "repede inainte", mai e o Sfanta lipita de statie, ce s-o intampla cand o iesi ? Vorba unui coleg de forum, asadar nu e ideea mea, dincolo sunt numai betoane, dincoace e Derby si ce o mai fi, e cu suspans sau nu ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andreicristian97

Astăzi la intersecția Bulevardului Eroilor cu Splaiul Independenței, Vertatel a început să ingrădească o bucată din bulevard.
IMG_20160115_135122~01.jpg (297.92 KB; downloaded 2185 times)
IMG_20160115_135110~01.jpg (260.15 KB; downloaded 2184 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 aztec

Pai... cam tarziu .....le-a venit ideea de lucrari la accesul de pe partea opusa bulevardului, ca tot e inchisa circulatia...
Au pierdut o luna....din care macar 1-2 saptamani puteau lucra....

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 aztec

Victor92 wrote:
Situatia la zi de la inaltime. Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, dar la ora respectiva s-a nimerit sa ajung la Eroilor ...

In sfarsit cineva face poze de sus..  :D  :lol:
Se poate un zoom pe accesul de la pod?

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422056 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use