MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 172891 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 33
 
 

📖 Pagination options
  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

Scopul?
Atins.

Ce inseamna implementare pt tine?
Citeste un fragment din contract aici, pana atunci iti traduc eu: s-au inchieiat etapele magaresti ale contestatiilor asupra castigatorilor licitatiei.
Vezi in poza.
Din ce stiu eu, descarcarea arh si de bombe, trecerea terenului in posesia metrorex, autorizatiile primariilor, s-au dat repede.
Niste ong-uri ale partidelor politice aflate in opozitie, au ingreunat, ce-i drept si verta tel... dar nu poti spune ca constructorii au fost exemplari!
cu exceptia turnarii incintei AM, unde au fosat EXTRAORDINARI, n-au excelat deloc.
:mrgreen:


 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Slasher1985

Pai, stai ca tot nu inteleg. Licitatia s-a incheiat si a doua zi vrei sa bage tarnacopul in pamant? Exista o sectiune aici pe forum cu studiile geotehnice ce s-au efectuat mai intai. Am o intrebare pentru tine: Esti inginer? Cunosti diferenta intre planificare si implementare? Stii care sunt pasii unui proiect de o asemenea amploare?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Utilizator anonim

Grafic si pentru aici..
verde - planseu superior finalizat
galben - zona unde se armeaza si urmeaza sa fie turnat

IMG_2930.JPG (88.26 KB; downloaded 4946 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Pana la Mos Craciun cel mai probabil planseu superior 100%

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) ursu

Aseara/azi-noapte era foarte multa miscare (multe Cife si cred ca vreo 2 pompe) si se turna ultima parte din planseu. Astazi dimineata planseul turnat ieri era acoperit de o prelata, dar cred ca putem spune ca avem planseul superior turnat 100% la DT34, asa cum bine ne spunea @subway guru.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Utilizator anonim

PLANSEU SUPERIOR 100%

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Cu asta incheiem capitolul 2012, sa ne revedem la anul, sanatosi, voiosi si dornici de treaba pentru 2013... :ugeek:
La Multi Ani!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Utilizator anonim

In ciuda aparentelor a fost un an destul de bun, avem prima statie finalizata ca structura, TBMurile pe pozitie, peretii mulati finalizati in majoritatea statiilor, mai ales cele de pe drumul critic, lucrari de plansee in desfasurare, daca ar fi fost finantarea necesara asigurata 100% era totul si mai bine. Sa speram ca in 2013 nu ni se vor pune bete in roate iar la anul pe vremea asta vom avea o situatie mult mai buna.
Sarbatori fericite !

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

Azi au fost ceva ”miscari de trupe” aici, se fac masuratori pt astupare plafon si dat drumul la circulatie, cumva?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Utilizator anonim

Urmeaza sa se dea drumul la puturi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) George

Te referi la puturile pentru sapat sub planseu? Se face totusi statia?

Sau vorbim doar de puturile alea de apa, licitate suplimentar?...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) andrei11

Nu. Cand au sapat statia au dezechilibrat la greu fortele din panza freatica. Puturile se refera la puturile pentru apa freatica si atata tot.

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

andrei11 wrote:
Nu. Cand au sapat statia au dezechilibrat la greu fortele din panza freatica. Puturile se refera la puturile pentru apa freatica si atata tot.


Probabil, te-ai gandit la peretii mulati... nu la sapatul statiei, caci aici exista planseul superior gata de anul trecut, dar nimeni n-a mai sapat nimic sub el... :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Adrian Rosca

Stii ca exista metoda "cut and cover". Aici poate ca au sapat "undercover"  :lol:

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420659 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use