MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 172809 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) George

budrom wrote:
Lipsa activitate?
Mi se pare doar mie sau dupa cum se vede in ultimile doua poze afisate in Poze, respectiv din 24 oct si din 31 oct,
nimic nu s-a mai intamplat in santierul acestei statii?


Si mie mi se pare ca la TV nu se mai intampla nimic semnificativ, turnarea planseului este foarte, foarte lenta, mult mai inceata decat la Acad Militara.
Nici la Favorit nu se misca foarte rapid, iar la Valea Argesului planseul superior trebuia deja turnat, daca facem comparatie cu Academia.

Ce s-a intamplat, s-au terminat banii, ori oboseala de toamna?

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

George wrote:
Si mie mi se pare ca la TV nu se mai intampla nimic semnificativ, turnarea planseului este foarte, foarte lenta, mult mai inceata decat la Acad Militara.
Nici la Favorit nu se misca foarte rapid, iar la Valea Argesului planseul superior trebuia deja turnat, daca facem comparatie cu Academia.

Ce s-a intamplat, s-au terminat banii, ori oboseala de toamna?


Oboseala ca n-au mai gasit nimic in conturi, constructorii?

Este liniste totala si pe santierul statiei Raul Doamnei. Fara muncitori sau utilaje.
La DT34 (TV) lucreaza maxim 10 muncitori, s-a dus in neant ritmul de la Ac Militara.
La Favorit, confirm, parca se sta pe loc, evident, tot in comparatie cu statia vedeta a eficientei.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Utilizator anonim

La Raul Doamnei au lasat-o moale pentru ca este ultima, cu banii nu sunt probleme daca stii sa ii organizezi, nu te apuci sa termini ultima statie cand cele de pe drumul critic sunt in stadii incipiente.
Totusi nu inteleg de unde "liniste totala"  :lol:  :lol: Azi am avut inspectie pe cele doua santiere discutate - la TV e aproape gata a doua sectiune de planseu, dubla cat prima iar la Favorit se turna penultima bareta, maine se finalizeaza si aici PM, iar de lucrat sigur nu lucrau doar 10 muncitori, vin cu poze, nu va impacientati.

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

:D
Asa da!
Azi au echipele!
La Favorit, cu portocalii de la Academie, daca raman toti la plafon, se toarna tot, in 20 zile.
Hai si cu pozele pt TV!

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

Utilizator anonim wrote:
... la TV e aproape gata a doua sectiune de planseu, dubla cat prima iar la Favorit se turna penultima bareta, maine se finalizeaza si aici PM


Acum 1 ora era turnata in intregime sectiunea a doua, daca se mentine lungimea aceasta, inca 2 sectiuni si e gata statia?
Notam data de 9 nov 2012 - sectiune II turnata.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Utilizator anonim

3 sectiuni ramase. cred

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) aztec

Se tunrna beton, am vazut cel putin 7 betoniere la coada si alte 4-5 pe santier.

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

aztec wrote:
Se tunrna beton, am vazut cel putin 7 betoniere la coada si alte 4-5 pe santier.


Notam data de 22 nov 2012 pt turnarea sectiunii III a planseului superior la DT 34 (TV).
A mai ramas una sectiune de legat fierul/turnat.

Totusi, este a-3-a statie pe drumul critic, precedentele 2 n-au vazut inca niciun mp de planseu superior si ele sunt primele in calea tbm-urilor...
De ce?
:evil:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) aztec

Pai fara sa stiu exact... Favorit statie mare cu zona desfasurata imensa , Orizont zona dificila din cauza traficului.
DT34 statie mica, cu zona propice muncii, fara prea multe utilitati de deviat, cu circulatie deviata facila. Idem V. Argesului.

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

Da, este corect ce spui.
Insa, avem asa, Favorit si 34, da?
La ambele este turnat DEJA betonul mort sau de egalizare, cum i se spune pe aici, da?
Insa, doar la 34 se leaga armatura si se toarna ps, iar la Favorit nimic.

De ce?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) 133 313

budrom wrote:
La ambele este turnat DEJA betonul mort sau de egalizare, cum i se spune pe aici, da?
Insa, doar la 34 se leaga armatura si se toarna ps, iar la Favorit nimic.

De ce?

Ca sa te enerveze pe tine cu siguranta. Favorit e aia cu bretea nu?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) radu73

133 313 wrote:
budrom wrote:
La ambele este turnat DEJA betonul mort sau de egalizare, cum i se spune pe aici, da?
Insa, doar la 34 se leaga armatura si se toarna ps, iar la Favorit nimic.

De ce?

Ca sa te enerveze pe tine cu siguranta. Favorit e aia cu bretea nu?


:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

@budrom:
betonului aluia i se spune de cand lumea si pamantul beton de egalizare...
Ti s-a explicat si para-explicat...tu ce vrei...sa ne 'obosesti' la infinit cu prostiile tale...ori dovedesti ca esti capabil sa-ti insusesti niste notiuni elementare...
Ori, daca nu, mai bine...lasa-ne!

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) budrom

133 313 wrote:
budrom wrote:
La ambele este turnat DEJA betonul mort sau de egalizare, cum i se spune pe aici, da?
Insa, doar la 34 se leaga armatura si se toarna ps, iar la Favorit nimic.

De ce?

Ca sa te enerveze pe tine cu siguranta. Favorit e aia cu bretea nu?


Berea... :lol:

Pai nu din banii mei e lucrarea, platiti cand achit orice produs cu tva, motorina cu tva si alte taxe de stat , utilitati cu tva si alte taxe de stat, s.a.m.d. ...
Mie imi pasa unde se duc banii mei, munciti din greu. Si cine imi plateste reparatiile la masina, ca dau cu ea in gropile de la devierile de kkt, ale santierelor M5?

Altfel...
De ce e lumina stinsa la Favorit, al ora 19:30?
Este 20 dec sau 22 nov?

La 34 la fel, azi, dupa turnare, NIMIC in plus!
Este 20 dec sau 22 nov?

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420577 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use