MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 172807 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 
 

📖 Pagination options

Re: Lucrari statia Drumul Taberei 34 bogdan_marius

statia drumul taberi 34
dt_34_1_128.jpg (64.51 KB; downloaded 14880 times)
dt_34_3_160.jpg (118.92 KB; downloaded 14876 times)

 


Re: Lucrari statia Drumul Taberei 34 fider

Culmea ironiei este ca probabil indiferent de lucrarile desfasurate va ramane situatia aberanta a statiei RATB Drumul Taberei 34 avand spatiul pentru oprirea mijloacelor de transport aflat in strada iar parcarea ilegala dispusa elegant pe locul unde ar trebui, de fapt, sa fie statia (sensul spre Eroilor). Utilizand o minima logica ar trebui sa dispara acea parcare ilegala, sa se refaca trotuarul, si statia sa ramana pe amplasamentul actual pentru a mentine un timp minim de intrare-iesire din statie. Daca totusi va ramane semaforul aberant in uz (aberant pentru ca este prost temporizat) atunci ar fi mai bine sa se amenajeze statia pe amplasamentul vechi dupa cum apare si pe harta. In buna traditie romaneasca sunt insa aproape convins ca nu se va face nimic. Exemplu de succes cu statia Gorjului (sens Lujerului) la care te poti trezi cu un mic accident fie datorita platformei inguste sau a masinilor care circula constant prin dreptul fostei statii pentru a fenta semaforul spre Moinesti este relevant.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 bogdan_marius

La Drumul taberei nu s-a intamplat nimic in afara de o imprejmuire si o gropa de o saptamana in coace

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Utilizator anonim

Nu imi dau seama din poze, avem si aici Kelly in actiune ?  :shock:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 ursu

Din cate am reusit eu sa-mi dau seama cand am facut pozele, e doar un foraj de calibru ceva mai mare. Nu am vazut vreo instalatie Kelly.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 bogdan_marius

La Drumul Taberei 34 s-au terminat forarile oare ce urmeaza....?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Utilizator anonim

Avizul pentru defrisari, drumuri de deviere, organizare santier, Kelly in functiune...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 bogdan_marius

Avizele pentru defrisari nu s-au luat pentru toate locatiile deodata

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 subway guru

@MA:
NO Kelly, pt moment...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Joanna

De cateva zile s-a inceput eliberarea spatiului verde de pe mijlocul starzii si s-au taiat copacii de pe sensul spre piata Moghioros.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Joanna

Cu toata zapada care e inca prezenta, ieri s-au scos cateva borduri si au spart asfaltul ici si colo. Cam atat deocamdata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

Joanna wrote:
Cu toata zapada care e inca prezenta, ieri s-au scos cateva borduri si au spart asfaltul ici si colo. Cam atat deocamdata.


In urmatoarele doua-trei saptamani, statia de autobuze va fi mutata circa 100 de metri spre Favorit (Sens centru), imediat dupa strada care vine dinspre Scoala Generala 197 (Strada Obcina Mare). De asemenea, aici se va muta si toneta de RATB, chioscul de ziare si floraria. De asemenea, la nivel de zvon se aude ca magazinul "Neptun", shaormaria si magazinul Georgi vor fi "desfrisate".
In urmatoarele 2-3 saptamani situatia se va limpezi si aici. Totodata, baietii au venit special in ultimele 2 nopti sa ridice zapada din jurul statiei "Drumul Taberei 35", au montat vestitele balize cu apa tocmai pentru a realiza devierea. O sa incerc maine sa va fac cateva poze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Victor92

@Joanna : Din ce s-a zvonit in zona, trebuia pe 15 Februarie sa se deschida Mega Image in locul lui Profi. Acum astptam.Oricum Mega Image este net mai scump decat Profi.
Mi-as dori ca cei care nu sunt din zona sa nu se mai arunce in discutii de genul " mai bine ca le darama magazinele". Nu locuiesc in zona si nu stiu ce inseamna sa te duci 0,5 km pana la Piata Drumul Taberei sa-ti cumperi chiar si o maine, mai ales pentru pensionari.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use