MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 357601 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 87
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei 133 313

"READUCEREA LA STAREA INITIALA". Daca nu readuc oricum banii nu-i baga ei in buzunar, ii dau inapoi.  :lol: Si atunci ii chisham in freza pe merit.  :evil:

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei Florinds

De unde ai confirmarea, radu73... Uita-te la stalpii dintre Favorit si DT34. Inclusiv guru a zis ca nu mai revin.
Daca vin pe ramura de Sud intre VA si VI probabil ca vor circula goale, nu e nimeni nebun sa dea ture in cartier, cu exceptia betivilor care adorm pe scaun.
Ce credibilitate are RATB ca sa iti confirme ceva...
Ar putea totusi sa ramana doar capatul de la VA, iar la VI sa ramana doar terminal de autobuze. Strada oricum e mica si nu e un castig daca exista terminal de troleibuz si acolo. Dar nu mi se pare OK sa se elimine transportul electric de pe ramura de N. La ce poluare avem in oras si limitari la metrou (ATO, nr trenuri) sa preferam totusi autobuzele.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei alexxd_31

Eu sunt sigur ca revin. RATB-ul nu rateaza ocazia sa se aleaga cu o retea noua in Drumul Taberei. Exemplele date (Scoaterea tramvaiul din Militari care dubla metroul) din Epoca de aur nu au nici o relevanta in capitalism. Cele doua regii sunt entitati diferite, au interese diferite. Multi vor prefera RATB-ul datorita pretului mai mic fata de Metrorex (pentru deplasari in cartier) si in ultimul rand sa nu uitam de pensionarii care au gratuitate (care si ei au drept de vot). Se poate renunta la retea daca Metrorex plateste contarvaloarea refacerii retelei afectate de lucrari.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei radu73

Florinds wrote:
De unde ai confirmarea, radu73... Uita-te la stalpii dintre Favorit si DT34. Inclusiv guru a zis ca nu mai revin.


Din 2 surse diferite ... am vazut si eu stalpii de acolo ... insa .... vom vedea ...


Si eu imi doresc sa nu renunte la troleibuz ....

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei subway guru

radu73 wrote:
WAYNEN wrote:
Cred ca 221 va reveni pe Valea Ialomitei şi una dintre liniile 168 si 668.Dupa părerea mea,troleibuzele ar trebui să revină pe ramura de nord.


Am confirmarea de la RATB ca pe str Valea Ialomitei vor circula troleibuze dupa refacerea strazii ... insa mai exista si varianta de a prelungi traseul de la intersectia Dr Taberei cu Valea Argesului pe str Dr Taberei si apoi Valea Ialomitei.

Oricum ar face e bine ca troleibuzele revin.

Nici vorba...doar autobuze.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei radu73

subway guru wrote:
radu73 wrote:
WAYNEN wrote:
Cred ca 221 va reveni pe Valea Ialomitei şi una dintre liniile 168 si 668.Dupa părerea mea,troleibuzele ar trebui să revină pe ramura de nord.


Am confirmarea de la RATB ca pe str Valea Ialomitei vor circula troleibuze dupa refacerea strazii ... insa mai exista si varianta de a prelungi traseul de la intersectia Dr Taberei cu Valea Argesului pe str Dr Taberei si apoi Valea Ialomitei.

Oricum ar face e bine ca troleibuzele revin.

Nici vorba...doar autobuze.


OK. Vom vedea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Troleibuze...nu vei vedea, ia-ti gandul...
:lol:  8-)
E ultrasuficient terminalul de la Valea Argesului, restul nu ar fi decat bani aruncati inutil pe fereastra...
Parca erati mai preocupati de cheltuiriea 'cu cap' a banilor publici...
:twisted:

 



Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei icee

E mai bine sa ardem motorina.. Practica necesara in aproape fiecare oras romanesc, in ultimii ani.  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei radu73

subway guru wrote:
Troleibuze...nu vei vedea, ia-ti gandul...
:lol:  8-)
E ultrasuficient terminalul de la Valea Argesului, restul nu ar fi decat bani aruncati inutil pe fereastra...
Parca erati mai preocupati de cheltuiriea 'cu cap' a banilor publici...
:twisted:


BRP

Nr. inreg:45454/19.05.2016
   


Stimate Domnule ,

Prelungirea liniei 35, conform solicitarii dvs., ar conduce la cresterea duratei curselor, a intervalului de succedare intre tramvaie, implicit a timpului de asteptare in statii.

Cu regret, va informam ca, in prezent, nu dispunem de vehiculele necesare suplimentarii acestei linii, intrucat tot parcul circulant valid este in exploatare pe strazile Capitalei.


RATB a solicitat ca, dupa finalizarea lucrarilor la magistrala 5 de metrou, circulatia troleibuzelor sa fie reluata pe Str. Valea Ialomitei.

Vom analiza oportunitatea mentinerii liniilor 90, 91 si 93 in functie de evolutia cererii de transport.



Va multumim pentru intelegere.



Cu respect,



Şef Birou Relaţii Publice

Constantin Tobescu

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei radu73

icee wrote:
E mai bine sa ardem motorina.. Practica necesara in aproape fiecare oras romanesc, in ultimii ani.  :roll:


Corect ... Eu sunt pentru rarefierea autobuzelor din oras .... luati ca exemple capitale chiar apropiate de noi ... Praga, Viena

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Daca tot ne plac ideile prietenoase si sa nu mai fim "violatori" de mediul :evil:
Pe linia 668 sa se bage autobuz electric.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Ok..o luam altfel.
Acum pe Argesului avem troleele 69.90.93 parca.
Autobuze 168, 268,368,668.
Cum pana mea troleele ce au si cursele mai lungi au un interval mai bun de succedare intre ele si sunt mai bine intercalate si autobuzele sunt ....nu ma lasa forumul sa comentez cu ce-mi vine la gura asupra intervalului si succesiunea lor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Aici erau si inainte autobuze, prin lucrarile facute se imbunatateste organizarea capetelor de linie prin separarea terminalului troleibuze de cel autobuze.
Daca RATB se mentine in cerinte tampe, e simplu, demontam dublarea liniei de troleu de pe Valea Oltului care a fost facuta pe banii metroului, ca nu se pate si cu...si cu sufletul in rai!
Clar???
Ca sunt electrice, hibride, pe motorina, GPL sau ulei de rapitza...nu e treaba Metrorex... :mrgreen:  :mrgreen:

 


Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422055 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use