MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 356295 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Nu se doreste finalizarea proiectului...din decembrie pana acum au tot amanat, mai pe romaneste "au cam zguduit-o". Daca te uiti la Romancierilor te ia durerea de cap.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Evident, devierea de la Romancierilor e gata din decembrie, eram convins ca se va face devierea traficului dupa Craciun, suntem in MAI, tot nimic...iar la Valea Ialomitei putea fi de mult timp gata, intre timp Valea Argesului si Aleea Parva sunt sufocate...

Repet, e o mare bataie de joc...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

O nouă informaţie mi-a parvenit miercuri, 18 mai, cu privire la începerea asfaltării. Pe toate parbrizele maşinilor situate pe strada V. Ialomiţei au fost puse anunţuri cu începerea asfaltării din data de 19 mai, urmând a fi finalizată la data de 1 iunie, asta după ce, timp de 6 luni, au stat degeaba :( ! Sper să se ţină de cuvânt că ne-am cam săturat de braşoave de genul acesta!

 



Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

O nouă informaţie, astfel:
A fost asfaltat trotuarul situat în faţa blocului maro! Din ce am auzit, a avut loc şi o tamponare în intersecţia arterelor Valea Ialomiţei/Valea Oltului! PS-ul accesului dinspre Kaufland are şi acum 3 cm peste nivelul carosabilului intersecţiei pe care se circulă. Aici va dura mult de tot până la găsirea soluţiei  :popa: !

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei zapacitu

Adica ce, nu au bitum si pietris sa toarne 5cm in plus?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Trebuie studiu de fezabilitate, licitatie, CNSC, procese-verbale, autorizatii, ehe!  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei zapacitu

Ai dreptate! Si sa nu uitam contestarea contestatiilor rascontestate.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei radudd

icee wrote:
Aici intorceau vreo 5 linii RATB. Asta e statie pentru 5 linii ? :roll:

Acolo era statia de urcare. Capatul de linii era vis-a-vis.
Ma indoiesc sa vina RATB cu mai mult de 2 linii de autobuz dupa redeschiderea traficului.
Ideea de a reveni la vechiile linii de troleibuz, mi se pare nepotrivita.

In rest, este penibila toate situatia refacerii acestei strazi.
Sa nu fie capabili, sa o redeschida dupa luni si luni..... Oribil.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei WAYNEN

Cred ca 221 va reveni pe Valea Ialomitei şi una dintre liniile 168 si 668.Dupa părerea mea,troleibuzele ar trebui să revină pe ramura de nord.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei andrei11

WAYNEN wrote:
Dupa părerea mea,troleibuzele ar trebui să revină pe ramura de nord.

Ar fi cea mai mare prostie. Dupa parerea mea.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei alexxd_31

In toata Europa este incurajat transportul electric. Din pacate noi ca mentalitate suntem mult in urma...

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei radu73

WAYNEN wrote:
Cred ca 221 va reveni pe Valea Ialomitei şi una dintre liniile 168 si 668.Dupa părerea mea,troleibuzele ar trebui să revină pe ramura de nord.


Am confirmarea de la RATB ca pe str Valea Ialomitei vor circula troleibuze dupa refacerea strazii ... insa mai exista si varianta de a prelungi traseul de la intersectia Dr Taberei cu Valea Argesului pe str Dr Taberei si apoi Valea Ialomitei.

Oricum ar face e bine ca troleibuzele revin.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Astazi pe la pranz au asternut 1 sau 2 straturi de asfalt pe Valea Ialomitei in zona Unicredit.

 


Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use