MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 355936 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei marian51

Cred ca unul mai pasionat ca Utilizator anonim nu o sa mai gasim curand.Asteptam mereu cu nerabdare toate reportajele lui.Vad ca nu mai scrie chiar nimic, ne-a parasit de tot.Daca nu am postat unde trebuie, rog un admin. sa mute mesajul unde trebuie.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Eu nu astept poze, astept darea in folosinta sa vad pe viu noul depozit de cartofi... pardon, de chinezarii.  :twisted:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei laur_visan

Utilizator anonim ne-a sus in ultimile posturi din luna Mai ca va reveni undeva prin Noiembrie.Si odata cu aceasta si reportajele lui.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

S-a mai sapat ceva in zona curbei galeriei de legatura. Totusi am observat pe santier prezenta a 6 panouri de armatura pt transee  (semn ca nici acestea nu sunt inca realizate) si inca 6 panouri pt PM.
La capatul statiei Romancierilor a inceput montajul esafodajelor pt ultima portiune de PS.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Tehnologica Radion nu pare a fi out. Azi aveau trei automacarale pe santier dintre care una calata pe pozitie langa Romanicerilor si o sa plina cu elemente de esafodaj.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Or fi preluate de altii si nu au apucat sa stearga "inscrisurile".

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Se trage tare. Se lucreaza in subteran (zona administrativa), armari, betonari radier, planseu intermediar, stalpi etc. La suprafata cam 50% din PS-ul aferent statiei (nu depoului) este hidroizolat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Aici se lucreaza la hidroizolatia PS statie. La GL in zona curbei se betona si s-a adus armatura pt urmatoarea portiune de PS (un loc dificil, deasupra sunt tevi si cabluri). A reaparut Kelly si langa ea sunt pregatite 3 panouri mari de PM.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

La GL zona de la iesirea din Romancierilor e gata armarea PS-ului.

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei GGD

La ora asta se betoneaza deja.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Mii de multumiri GGD pentru poze! Ai trecut cumva si pe la PSS?

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei GGD

Nu aveti pt ce. Ne lipseste M.A. :( cu reportajele super tari.
Am vrut sa ajung si la PSS dar se intunecase. Ce poti sa-ti spun este ca am observat ca se cara pamant din acea directie si se depozita la intrarea in statia Valea Argesului (Brancusi) intrarea dinspre VI.
Poate maine ajung si acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Ieri a fost cel mai crancen ambuteaj vazut de mine in zona...
Toata Valea Argesului blocata spre Valea Ialomitei, blocajul incerpea din zona statiei, ma rog santierului statieu Valea Argesului,pana peVvalea Oltului si de acolo cine stie cat se intindea...Incluzand si strazile laterale...
Binenteles, cauzat de Valea Ialomitei inchisa si de Raul doamnei inchis... dar ca ieri niciodata nu am vazut

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Nightwolf

aztec wrote:
Ieri a fost cel mai crancen ambuteaj vazut de mine in zona...
Toata Valea Argesului blocata spre Valea Ialomitei, blocajul incerpea din zona statiei, ma rog santierului statieu Valea Argesului,pana peVvalea Oltului si de acolo cine stie cat se intindea...Incluzand si strazile laterale...
Binenteles, cauzat de Valea Ialomitei inchisa si de Raul doamnei inchis... dar ca ieri niciodata nu am vazut


Gresit! Ambuteiajul a fost cauzat de mine! Am inchis Valea Oltului pe ambele sensuri intre Ghencea si Valea Argesului. Asa se intampla cand vrea cineva sa vada daca e mai tare ca TIR-ul si pierde lupta total .... :(

 


Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420933 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use