MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 355621 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 87
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Golul (de fapt golurile) de la Unicredit este in coltul dreapta sus al imaginii in cauza. Si tot ce s-a facut pe acolo, adus nisip, armatura, s-a facut cu intrare prin zona aia.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

133 313 ai timp maine sa bagi cateva cadre ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei dorel

Astazi se lipea carton peste accesul de la Valea Oltului.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

t530 wrote:
133 313 ai timp maine sa bagi cateva cadre ?


De obicei in ziua de dupa reportaj... am cursa in provincie. Sa nu ne invatam prost.  :twisted: Oricum avansul lucrarilor intr-un interval mai mic de 4 zile... nu cred ca ar fi extraordinar. Cum spuneam, Kelly de la RD da impresia ca e moarta coapta. Nu doar ca i se aplica niste tratamente... empirice cel putin dubioase dar are toate usile posibile si imposibile de la compartimentul motor deschise. Si nu s-a miscat de la ultima trecere din loc.
Dar ca veni vorba de cadre... daca sunteti prin zona... nu ne onorati si dumneavoastra macar cu unul? Pentru reportaj zilnic n-ar fi nevoie decat de 3 oameni (inafara de mine), daca fac si eu un efort. Evident pana da zapada. Ca dupa... mai vorbim abia prin aprilie.

dorel wrote:
Astazi se lipea carton peste accesul de la Valea Oltului.

Pe acolo mai dau daca vad cifa sau basculanta. Altfel... nu cred ca ne interesaza prea tare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Se lucreaza foarte dubios peste tot...sunt zile cand in 1-2 zile fac cat intr-o saptamana si sunt zile cand nu vezi nimic pe santier... la RD nu stiu de ce mai folosesc fosila aia obosita in loc sa aduca o Kelly capabila sa nu se mai strice din 2 in 3 ore :evil:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Se excaveaza la galeria de legatura in zona de dinainte de subtraversare/supratraversare (Unicredit) unde initial au aruncat cu pamant la misto. Probabil trebuie facuta/refacuta hidroizolatia PS-ului galeriei si dupa aia vor umple cum trebuie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Shogom

Aici(unde zice Uranus ca se sapa) au adus containere birou si au inchis trecerea temporara de pietoni.
Au si automate de cafea:), am vazut aseara.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Se circula peste devierea cea noua la Unicredit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Shogom wrote:
Aici(unde zice Uranus ca se sapa) au adus containere birou si au inchis trecerea temporara de pietoni.
Au si automate de cafea:), am vazut aseara.


A...inseamna ca excavau ca sa faca si o fundatie containerelor ca sa dainuie peste ani neclintite.  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Pe la ora 19:30 se turna beton pentru hidroizolatie in zona curbei

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

De astazi se circula "normal" pe Valea Oltului unde s-a forat pt Acces D ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Florinds

Stația și depoul Valea Ialomitei

"Accese" statii 99%

Parca suntem pe vremea impuscatului... Cele de la M4 in ce stadiu sunt daca aici avem 99%?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Costin

99% din acces conform cu contractul curent e corect, ca trebuie sa fie gata "la rosu" in contractul curent.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Florinds

M-am gandit si eu ca atat au de facut, dar la M4 cum de au copertine si scari rulante? Nu este acelasi prestator... Chiar nu inteleg, acolo e o cerinta si aici alta.

 


Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use