MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 256451 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit p55d

in dimineata asta a inceput lucrul la un acces undeva pe la mijlocul statiei  pe partea lipita de bloc  langa locul unde era depozitata armatura. Presupun ca e masina de forat mutata de la CV Fav-D34.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

Este cea de la Romancierilor si Valea Argesului (posibil si CV). Sambata era deja in santier, vezi poze.
Daca deja lucreaza este o veste excelenta.  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit URANUS

A aparut si aici fundatia carosabilului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit p55d

ieri 6 mai se lucra la fundatia drumului de deasupra statiei in capatul dinspre Orizont, se mai turna o bucata.
Si masina de forat lucra cu mult zgomot.

Zgomotul nu e de la forat ci de la scuturat pamantul de pe burghiu. Procedura care se face cu miscari scurte stanga-dreapta care produc un zgomot ce se aude de la 34. Adica, OK, vrei sa te auda tot cartierul ca lucrezi, dar totusi nu se poate altfel ? Metoda asta pe langa faptul ca e zgomotoasa e si lenta, dureaza mai mult sa scuturi decat sa forezi. un om cu o lopata sa razuiasca burghiul in liniste ar fi si mai rapid...  sau poate ne lamureste cineva dintre specialiasti de ce nu se poate altfel.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit URANUS

Foreza era la orizontala iar armatura pentru coloane nu mai era.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Atal

Si aici a inceput operatiunea `borduriada`.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

Un nou "moment istoric" ce merita imortalizat dupa Orizont dar din pacate nu am avut cum sa vad sau sa pozez nici azi, n-am avut drum prin zona.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

Utilajele pentru asfaltare au migrat aici

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

A inceput sapatura la acces.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Goldmund

Putem spune ca suntem "in grafic". Poate ne surprind sefii de santier(si "finantatorii") cu termene respectate, dar poate e cam devreme pentru anticipari...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Costin

Cam greu de apreciat cat de avansati suntem. Totusi, nu prea avem finisaje, echipamente, instalatii, cale de rulare... suntem in grafic cu lucrarea la 'rosu', si graficul asta il consider asa, cu indulgenta...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

La finisaje, echipamente, cale de rulare abia de acum incolo, pentru ca vom avea un contract semnat...pana acum a fost depasita faza de contestatii...
:roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit bekxy

Fără contestaţii?
Fără DNA?  :roll:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

Inca una cu asfalt. La (cat) mai multe!  :D
Dar cred ca mai intarzie traficul pana rezolva definitiv cu canalizarea aia de la Sibiu. E cam aiurea ca au lasat-o asa tarziu si acum trebuie sa compacteze ca lumea si sa completeze.
Multumim de info. Cu cat mai multi ochi cu atat mai bine. Eu azi n-am putut sa plec din birou.

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421056 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use