MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1243717 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate aztec

Oricum statia actuala Universitate este adaptata si ea prin vechea si existenta parcare de la Universitate(inter, nu  asta noua). Probabil de aici problema, mai ales ca legatura trebuie sa fie intre statii si nu intre statii prin pasajul actual.

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate andrei11

Nici nu se pune problema ca legatura dintre statii sa se faca prin pasajul pietonal actual.
Confuzia provine de la statiile GdN 1 & 2.
Legatura dintre M 1 si M 4 este la Basarab si nu la GdN.
De fapt statia GdN 1 se putea numi foarte bine si "Gheorghe Duca".

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate aztec

A aparut ghereta Punctului de Informare la Moghioros...Bine, cladirea era de ceva timp, adr acum este si "branduita".
Nu stiu daca e si functionala.
La majoritatea statiilor a fost montate bannere cu proiectul fiecarei statii cu exceptia parc Dr Taberei.

Daca are cineva timp sa verifice punctul si sa culeaga informatii si poate sa pozeze acele banere, e binevenit...

In schimb linkul de pe pagina de pe sitele metrorex
http://192.168.105.75/index_cam.html

Sau magistrala5.ro sunt tot moarte.. si neingropate

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate MosCraciunsky

Linkul ala cu 192.168 nu o sa mearga in veci intrucat e o adresa privata.

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate subway guru

aztec wrote:
A aparut ghereta Punctului de Informare la Moghioros...Bine, cladirea era de ceva timp, adr acum este si "branduita".
Nu stiu daca e si functionala.
La majoritatea statiilor a fost montate bannere cu proiectul fiecarei statii cu exceptia parc Dr Taberei.

Daca are cineva timp sa verifice punctul si sa culeaga informatii si poate sa pozeze acele banere, e binevenit...

In schimb linkul de pe pagina de pe sitele metrorex
http://192.168.105.75/index_cam.html

Sau magistrala5.ro sunt tot moarte.. si neingropate

Info-point-ul e in curs de finalizare...
Despre site...asteptam...

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate mradulescu

Asta cu asteptatul e o prostie... In mod normal, ca strategie de comunicare, site-ul respectiv ar fi trebuit sa fie demult gata si functional.

Sau o sa-i dea drumul odata cu metroul?

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate aztec

Pana atunci nu poate cineva sa faca o plimbare cu un aparat foto si sa pozeze acele bannere postate la fiecare statie(exceptand Moghioros) si sa le posteze pe forum?
Eu din pacate am facut doar la cateva statii si cu telefonul, in lipsa timpului disponibil (munca si copii mici).

Asta pt a suplini lipsa de informatie on-line a metrorexului...(am vazut doar cateva inf pe facebook...nu am cont)

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate subway guru

mradulescu wrote:
Asta cu asteptatul e o prostie... In mod normal, ca strategie de comunicare, site-ul respectiv ar fi trebuit sa fie demult gata si functional.

Sau o sa-i dea drumul odata cu metroul?

De ce ar fi asteptarile noastre legitime 'o prostie'???

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate mradulescu

Scuze, poate n-am fost clar; asteparile noastra sunt legitime, iar prostia este a celor care ne fac sa asteptam atata.

Si nu e vorba numai de "pretentiile" noastre, ci si de lipsa de profesionalism in materie de comunicare a "astora"

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate DocOctavius

La stația de metrou Păcii a apărut o reclamă a Metrorex cu planul M5 și câteva randări arhitecturale din stații, din păcate nu am apucat să-i fac o poză însă am găsit unul asemănător cu eroilor-pantelimon la stația Victoriei unde mi-am putut da frâu liber telefonului.
Partea stanga
28062012589.jpg (98.22 KB; downloaded 2543 times)

Centru
28062012590.jpg (92.03 KB; downloaded 2544 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate sab

Parca nu era loc pe partea cu Teatrul National pentru statia Universitate 2...

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate andrei11

:lol:  
Mai intai sa "bage" metrou pana la Eroilor !  :lol:  
Vorbim mai pe la toamna !  ;)
Astata e o expresie din timpul studentiei cand se picau examene in vara  ;)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate Dr2005

Am primit de curând o hârtie de la ISP-ist în care eram informat că din cauza lucrărilor la metrou s-ar putea să am probleme cu internetul şi că ei fac tot posibilul să remedieze orice defect.
Întrebare: dacă MT se trezeşte că vrea metrou pe un anumit traseu, cine plăteşte devierile reţelelor edilitare? Corect ar fi ca tot beneficiarul metroului să le suporte, că doar din vina lui trebuie mutate.

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate aztec

Avem macar o pagina  functionala la
http://magistrala5.ro/   zice sa revenim,
 DarWTF... o noua statie Brancusi? ... intr-un pliant cu aer oficial?

 


Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2300 forum members have written 422482 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use