MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1061248 views
 
Go to page:  1  ... 49 50 51 52 53 54 55  ... 388
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim 2

Nu glumesc. Companiile alea nu s-au gindit ca si eu platesc ca sa merg cu metroul si nu sa fiu f..ut cu reclame miscatoare? M-a intrebat cineva daca le vreau? Nu! Atunci imi rezerv dreptul de a actiona.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Pai PROTV-ul te-a intrebat daca vrei reclame ? Nu...Hai sa oprim emisia...
Cei care afiseaza reclame in diverse locuri publice te-au intrebat  daca au voie? Nu...Hai sa le rupem... :lol:
P.S. Nu m-am prins ...De ce ar fo obligat Metrorex sa te intrebe  :?:

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex IK4

PROTV-ul e o firma privata care poate face orice pe banii sai. Daca nu-ti place ce vezi la ei, schimbi canalul.
METROREX, fosta IEMB , este insa o companie publica, construita exclusiv pe sudoarea si banii poporului. Astfel stand lucrurile, consider ca METROREX ar trebui sa-si consulte calatorii daca vor televizoare in statii, ce vor sa vada la ele, cum vor sa se numeasca statiile si trenurile, la cat sa fie ultimul tren, etc. Asa cum se intampla in tarile cu apa calda.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex puidemorosan

Imi pare rau ca trebuie sa te informez ca METROREX nu este un SRL. Este o companie care are venituri si din alte surse decat bilete si subventii.
Nu iti convine, foloseste RATB-ul.
Grija, insa.
Si acolo sunt unele autobuze si trolebuze echipate cu monitoare destinate anunturilor publicitare.
Cu stima.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex 133 313

Ce pacat ca Metrorez are venituri  din diverse directii dar nu are si profit ca sa nu mai traiasca din subventii.
Si lipsa profitului nu vine din lipsa de clienti, ca Metrorez isi permite sa isi lase un sfert din clienti cu buza umflata la ora de varf.
Am zis sa-i lase cu buza umflata? Am vrut sa zic sa-i tepuiasca. Ca asta fac cu clientii care platesc o calatoie in care nu se pot imbarca.
Ar trebui sa instaleze turnicheti care sa iti incarce cartela cu calatorii cand nu te poti sui in tren si esti nevoit sa iesi la sufrata ca iei altceva.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim 2

Nu inteleg de unde atitudinea asta supusa si tematoare a unora ("e firma si plateste bani, cine esti tu sa comentezi"); poate o fi rezultatul politicii comuniste de creare a omului nou...Nu credeam sa obtin astfel de raspunsuri inversunate.
Ceea ce ma deranjeaza pe mine este poluarea vizuala generata de reclame, nu numai in metrou dar si la suprafata. Diferenta intre reclamele de afara si cele de la metrou este modul in care unii cistiga niste bani. Ma supara ca eu platesc un serviciu de transport cu multe neajunsuri, tot mai scump (crestere 100% in ultimii 2 ani) si primesc la pachet poluare vizuala iar banii din asta, in loc sa ajunga in sevicii mai bune, ajung in buzunarele unei firma capusa.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Fun stuff cu Metrorex 133 313

Gasit inel! Ofera cineva o recompensa?   :lol:
IMG_0017.JPG (12.56 KB; downloaded 2498 times)
IMG_0018.JPG (10.53 KB; downloaded 2500 times)
IMG_0019.JPG (9.26 KB; downloaded 2499 times)
IMG_0020.JPG (9.13 KB; downloaded 2499 times)

 


Re: Fun stuff cu Metrorex iliutu

Si e si de moda vehe  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Fun stuff cu Metrorex 133 313

Se incumeta cineva sa ghiceasca de ce este fun?  :twisted:
Raspuns: cineva a pierdut inelul asta la o plimbare prin... parcul Tineretului!
Amatorii il pot admira pana la revendicare la intrarea Cutitul de Argint.
untitled.JPG (159.71 KB; downloaded 2577 times)

 


Re: Fun stuff cu Metrorex shoppy

Poate vor sa faca un monument al metroului.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

satanistu wrote:
Pe unde se face legatura dintre M2 si M1?
Victoriei
satanistu wrote:
Pe unde o sa bage CAF-urile pe M5?

Pe unde le-au bagat si pe astea, adica pe la Berceni
satanistu wrote:
Unde o sa fie centrul de comanda a metrourilor de pe M5?
Unde este si "centrul de comanda" al M1, al M2, al M3 si al M4...Unirii

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Goldmund

http://www.mediafax.ro/social/statiile-...?p=2#title

Decat statii cu nume sinistre, sau cu rezonanta de o dictatura demult apusa("Laminorului", "1 Mai", "Piata Muncii", "Eroii Revolutiei", "Aparatorii Patriei"..., "Republica", mai bine asemenea nume, definitiv...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

1) Nimic nu e definitiv, eu n-as paria in veci pe cuvantul asta.
2) Mi se pare o nerozie treaba asta cu 9 Mai si redenumirea - si simbolica - a statiilor de metrou, dar in sfarsit, e o parere proprie.
3) Puteau sa aleaga si europenii astia o alta zi a Europei si nu 9 Mai care este legata de Ziua Victoriei din al II - lea Razboi Mondial. Asta tot o parere proprie e.
PS : Si sa nu uitam de 9 Mai 1877. ( asta pentru Romania ).
Cam multe evenimente legate de 9 Mai, dar in ani diferiti, evident.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex survola

andrei11 wrote:
3) Puteau sa aleaga si europenii astia o alta zi a Europei si nu 9 Mai care este legata de Ziua Victoriei din al II - lea Razboi Mondial. Asta tot o parere proprie e.


La europeni ziua victoriei (semnarea capitularii Germaniei) e serbata pe 8 mai.
Dar, la ora semnarii, in URSS era deja 9 mai  :D  De aceea, doar ei sarbatoresc pe 9...

 


Go to page:  1  ... 49 50 51 52 53 54 55  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use