Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4882 posts, 1278270 views
 
Go to page:  1  ... 135 136 137 138 139 140 141  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente shoppy

La ce inertie are ditai fierul acela, poti sa-l scufunzi in apa si dupa juma de ora tot cald e.
Mai probabil a durat jumatate de ora ca un echipaj de la linii sa ajunga la fata problemei semnalate de manipulanti si circulatia sa se reia conform dispozitiilor si sub supravegherea celor de la linii.

 


Re: Accidente / incidente florin

Cea mai calda noapte din istoria masuratorilor meteo. Din cauza caniculei pana si liniile de otel ale tramvaiului s-au curbat

In Bucuresti, a fost atat de cald incat si liniile de otel ale tramvaiului s-au curbat si au sarit din terasament la o ora de varf, in sectorul 3. Un telespectator a surprins momentul. Reprezentantii RATB au precizat ca circulatia a fost blocata timp de 50 de minute pana cand linia a fost reparata.



 


Re: Accidente / incidente nokia2110

Dar pe Ziduri Moşi cum se circulă cu bucata aia de şină ridicată (cel puţin de ieri e ridicată).

 


Re: Accidente / incidente florin

Tramvaiele sunt blocate momentan pe Ion Mihalache în zona Muzeul Țăranului Român. Bulevardul este inundat în urma ruperii de nori. Autobuzele circulă cu dificultate, stația/trotuarul este sub apă.

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Am trecut prin zona fix inainte de blocaj. O asa ploaie torentiala nu am mai vazut de multa vreme...

 


Re: Accidente / incidente georgica2704

Ploaia de azi a cam dat peste cap graficele la cam toate liniile RATB. De exemplu azi in intervalul 16.00- 16.15 la Universitate am vazut 6 trolebuze  de pe linia 85 mergand spre Baicului.

 


Re: Accidente / incidente Cristy

Un tramvai a deraiat în zona Banu Manta

Un tramvai a deraiat vineri după-amiază, în zona Banu Manta din București. Din fericire, nu s-au înregistrat victime printre pasageri sau alți participanți la trafic.

Angajații RATB lucrează pentru a readuce mijlocul de transport pe șine. În zonă, traficul este îngreunat.

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actua...i+deraiere

 


Re: Accidente / incidente bercenicity

Am trecut azi prin zona si mi s-a parut mie ca erau cam multe urme de boghiu deraiat pe asfalt. Chiar in curba aia sina este deformata - este franta atat vertical cat si orizontal - nu mult, dar daca nu se circula cu grija se deraiaza.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Legat de deraierea de la Banu Manta, ce făcea tramvaiul în rondul de acolo? Mai este folosit rondul?

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Circulatia troleibuze-lor blocate intre Vasile Parvan si Kogalniceanu intre orele 14:30 -15:05. Un macaz defect. Acum ce circula normal.

 


Re: Accidente / incidente macheta218

A inceput de azi  sa cada ... un container pe strada. Dimineata pe Iancu de Hunedoara la Perla. Bine ca nu a lovit pe cineva,dar circulatia pe liniile 1 si 46 a fost blocata.
13615341_1751093371825265_138952369231546453_n.jpg (67.34 KB; downloaded 2096 times)
13654346_1751093385158597_8736117929361417074_n.jpg (70.21 KB; downloaded 2101 times)

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Cum naiba a ajuns ditamai chestia aia pe mijlocul liniilor? :shock: Asa săltărețe sunt containerele astea?

 


Re: Accidente / incidente macheta218

Se pare ca a cazut de pe o autoplatforma care vira dreapta de pe Dorobanti.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Of of of legile mecanicii elementare :roll:

 


Go to page:  1  ... 135 136 137 138 139 140 141  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use