Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4881 posts, 1272790 views
 
Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente/incidente survola

Bine ca a scăpat pasagera



Erau o gramadă de autorităţi şi organe la faţa locului: poliţie, poliţie locală, pompieri, ambulanţe, RATB, gură cască etc

 


Re: Accidente/incidente Victor92

Doamne. Te doare capu' !!! Priviti si cititi ce articol de nota 0 de la CLICK! Astia sunt jurnalisti domne ?! Auzi exprimare: "Garniturile de pe linia 1 sunt cele mai rapide tramvaie din Capitală". Bine ca au pus o poza cu tramvaiele liniei 41 implicate in accidentul de la Lujerului de anul trecut...

O femeie a fost călcată de un metrou-uşor

O femeie a fost lovită de un tramvai al liniei 1 supranumit metroul-uşor din Capitală relatează corespondentul RTV. Victima a fost scoasă de sub tramvai de echipajele ISU şi transportată la spital
Potrivit primelor informaţii femeii i s-a făcut rău în staţia aflată la intersecţia bulevardelor Gheorghe Şincai şi Tineretului şi a căzut pe linie.

Accidentul a fost anunţat prin numărul 112, la ora 11.40. Femeia lovită are aproximativ 30 de ani, a scăpat cu viaţă şi a fost transportată de urgenţă la spital.

"Pe lângă ancheta Brigăzii Rutiere, RATB a demarat propria anchetă. Din primele cercetări se pare că femeii care se afla pe peron i s-a făcut rău şi a alunecat sub tramvai. Tramvaiul circula regulamentar", a declarat Brânduşa Raeceanu, purtător de cuvânt al Regiei Autonome de Transport Bucureşti

Sursa: http://www.click.ro/news/bucuresti/acci...32691.html

Doamna Brandusa. Decat sa oferiti explicatii presei, mai bine v-ati uita la dvs. in ograda RATB sa vedeti cum se fura din curse ziua, respectiv noaptea...

 


Re: Accidente/incidente Costin

Cele mai rapide tramvaie din capitala. Mai ales la Gheorghe Sincai - Serban Voda. Cum ziceam, covrigari, nu jurnalisti...

 


Re: Accidente/incidente autob368

Astazi la ora 9.40 accident in linia 41, la intrarea in statia Pos Ciurel, sens PPL. O tipa  a vrut sa intoarca la semafor, dinspre Pasaj Lujerului si a fost lovita de vagonul 278. In urma impactului s-a ales cu masina putin sifonata, iar vagonul cu usa vatmanului indoita si masca fata dreapta sparta. Blocajul a durat circa 30 minute, timp in care s-au adunat cam toate vagoanele depoului Bucurestii Noi. Eu eram in al 4-lea vagon, 266, si in final am luat-o pe jos pana la metrou Crangasi.

 


Re: Accidente/incidente Gabriel Cristian

Nu am nimic cu femile dar unele o merita din plin , mai trebuiesc scuturate sa revina la realitate si mai ales in intersectia aia  am vazut de zeci de ori cum intorc ca vitele  :D

 


Re: Accidente/incidente ikarus13

Azi 4659 a fost implicat într-un accident.
"Impactul a fost atât de puternic încât taxiul a ricoşat într-un autobuz plin cu pasageri. Din fericire, nimeni nu a fost rănit. Taximetristul a fost însă transportat la spital pentru că a suferit un atac de panică. Poliţiştii rutieri au demarat o anchetă în acest caz pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul. Dacă va fi găsit vinovat, conducătorul bolidului va achita o amendă de câteva sute de lei şi va rămâne pieton 60 de zile."
Sursa: Realitatea Tv.
off-topic: Am pus link-ul dar nu mergea....

 


Re: Accidente/incidente andrei11

Nu am gasit topicul corespunzator...
Stiti cumva la ce asigurator au autobuzele RCA - ul ( si  nu numai autobuzele...) Sper ca nu la EUROINS  :twisted:

 


Re: Accidente/incidente Robert24

Acum vreo 2 ani aveau la Astra.
Nu stiu in prezent. Ma interesez maine, sau poate are altcineva o informatie mai recenta.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente/incidente Utilizator anonim

Asigurarea româneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A.  
Adresa postala:  B-dul Carol I, nr. 31-33, sector 2 , Localitatea:  Bucuresti , Cod postal:  7000 ,  Romania , Tel.  021-6011028;0750021028 , Email:  rodica.sacuiu@asirom.ro , Fax:  021.601.12.89/ 021.601.12.88/ 021.601.12.90 , Adresa internet (URL):  http://www.asirom.ro/

 


Re: Accidente/incidente misterr

Asta era pe vremuri, Bucureștii nu mai au demult codul poștal 7000...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente/incidente Utilizator anonim

Este din ultima atribuire a licitatiei din august.

 


Re: Accidente/incidente Robert24

M-am uitat pe un RCA al unui Citaro si asa e: Asirom au acum. (2400 lei / an pentru modelul Euro 4 cu motor de 7.2 litri)

 


Re: Accidente/incidente andrei11

Ok, multumesc mult. Nu de alta, dar am avut un incident minor in trafic cu un EUROINS ( nu RATB ). Pana la urma o sa fac reparatia pe CASCO meu in regres - UNIQA, ca de porcii de la EUROINS nu ma pot apropia de 2 saptamani, desi am toate actele in regula. ( Am hartii de la politie, nu am facut amiabila ).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente/incidente Utilizator anonim

Traficul pe Bd. Elisabeta in zona Cismigiu - Universitate este blocat de aproximativ jumatate de ora in urma unui protest contra guvernului (rosia montana etc).

 


Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use