Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Despre controlorii STB

492 posts, 190026 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 36
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii RATB GPS

Eu eram in mașina si pe trotuar erau unii de se uitau in geanta unei doamne, unii chiar sunt..., alții chiar au respect si bun simt! ;)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre controlorii RATB Tom

Am câteva întrebări referitoare la suprataxa RATB. Care este valabilitatea unui card de suprataxă în condițiile achiziționării acestuia ulterior momentului depistării fără legitimație de călătorie? Se poate achiziționa și valida ulterior în alt mijloc de transport? Se poate coborî în stație odată cu controlorii, se achită suprataxa și se poate folosi cardul în alt mijloc de transport? Există vreo modalitate de dovedire a datei constatării ((călătoriei frauduloase)), ca de exemplu inscriptionare pe card sau alta modalitate? Mă interesează sub aspectul faptului că nu doresc să-l achiziționez ca urmare a unui proces verbal de contravenție sau orice alt fel de proces verbal nominal. Ca să nu dau alte explicații la aceste întrebări: pot procura un astfel de card, achitându-i contravaloarea, pentru a-l colecționa?

 


Re: Despre controlorii RATB cris_m

Eu din ce stiu, cardul este valabil pana la capatul liniei... banuiesc ca durata este durata calatoriei... Ulterior contraventiei, nu stiu exact cum se procedeaza. :oops:

 


Re: Despre controlorii RATB ByOnu

Daca il achiti pe loc, este valabil toata ziua respectiva. Buna intrebare, daca il achit intr-o zi ulteriora, ridicandu-l de la casa de bilete, oare este valabil in ziua ridicarii?

Dar pe mine altceva ma intereseaza, asta pentru a ma feri de abuzuri, cat timp am la dispozitie pentru a achita 50 lei (nu pe loc)?

 


Re: Despre controlorii RATB Costin

Cred ca e timpul standard pt orice amenda, 48 de ore. Desi la Sibiu amenda e "mica" doar daca o platesti pe loc, la controlor.

 


Re: Despre controlorii RATB andrei11

PentruTom
E al tau, ti-l donez pentru colectie. Nu e al meu, am un prieten care le colectioneaza.  Ghinionul RATB - ului e ca are o adresa unde e un camp viran la ora actuala.  :D
5-14-2016 11-07-17 PM.png (493.13 KB; downloaded 3916 times)

 


Re: Despre controlorii RATB florinmaster

Controlorii Regiei de Transport din București vor fi mai ușor de identificat.

Începând de astăzi, toți poartă veste reflectorizante de culoare albastră și au inscripționată sigla RATB.

Pe spatele vestei, este scris cu litere mari CONTROL.

Măsura a fost luată de RATB pentru a-i încuraja pe cei care circulă cu mijloacele de transport să își valideze cardurile de călătorie.

Regia speră astfel să își sporească încasările – a spus la Europa FM, purtătorul de cuvânt al RATB, Constantin Tobescu.
http://www.europafm.ro/de-astazi-contro...-albastra/

 


Re: Despre controlorii RATB alexxd_31

Doamnelor controloare le e rusine cu uniforma de controlor. O imbraca pe dos sau poarta alta haina peste ea. Oricum ratb trebuie sa ia exemplu de la alte orase cum trebuie sa fie o uniforma. Am facut si un filmulet dar nu il fac public.

 


Re: Despre controlorii RATB cris_m

133 313 wrote:
4018 a mers incet sa-si faca echipa de control (cu veste marcate, in sfarsit) treaba...  :lol:


Cred ca au luat dupa aceea un 168/268/368 ca mai devreme erau 2 echipe la Romana... Una se urca in 226, alta astepta 131/331/301... Avem si poze cu ei in actiune :mrgreen:
Echipa 1 pt 131/331/301
20160603_150122-1200x2133.jpg (380.56 KB; downloaded 3570 times)
Echipa 2 pentru 226
20160603_150236-1200x2133.jpg (429.53 KB; downloaded 3572 times)

 


Re: Despre controlorii RATB Florinds

Parerea mea este ca NU vor creste incasarile, ci dimpotriva. Daca este mai usor de observat ca nu vin controlori in mijloacele de transport, vor fi mai multi cei care nu valideaza cardul. Ma refer la cei cu portofel electronic bineinteles, cei cu abonamente probabil ca raman aceiasi.
Chiar nu inteleg, sincer nu inteleg cum negrul este prezentat ca alb, ce imagine au  conducatorii despre noi, cat de prosti ne cred sa ne vanda asa ceva.

 


Re: Despre controlorii RATB nathalael

Astazi pe la ora 13 la Unirii erau peste 10 controlori. Cat am asteptat eu in statie au trecut vreo 4 de 32 care nu le-au starnit interesul, cum a aparut 7 buluc toti :D
@Florinds Pe Giurgiului sunt controale zilnic si din ce am observat a crescut numarul validarilor. Problema e ca, precum am scris mai sus, unele zone si linii sunt evitate. Pe 11 toti coboara la Luica si nimeni nu se aventureaza spre Zetarilor.

 


Re: Despre controlorii RATB cris_m

Pacat ca nu vin de mânuță cu agentii de la locala... poate s-ar fi aventurat mai mult prin zona ca Faur, Republica, Ferentari si restul de zone in aceeasi situatie. :roll:

 


Re: Despre controlorii RATB 2fst4u

La Republica, pe 103, sunt de cateva ori pe saptamana.

 


Re: Despre controlorii RATB Cristy

Tanti controloarea care ameninta si injura  :twisted: :

https://www.facebook.com/lucian.stavara...6368549858

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2273 forum members have written 420202 posts in 5237 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use