Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

190 posts, 91879 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

In primul rand trebuie consultat regulamentul fiecarei surse in parte. E posibil ca, din diverse motive, sa interzica si reproducerea in scopuri non comerciale. Partea buna e ca nu avem reclame pe site-uri, altfel intram si noi in caregoria activitatilor comerciale. Dar oricum ar fi, cheia e in regulamentul fiecarei surse.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 florin

Așa este, forumul poate nu câștigă din asta, dar ei pierd afișări. Și cum de multe ori ei încasează în funcție de numărul de afișări ale reclamelor înseamnă că pierd bani.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 shoppy

Nu pierd deloc, daca citam sursa le facem publicitate si cine vede intra si la ei pe site ca poate vede ceva nou sau pe viitor intra la ei pe site direct.

Amintiti-va de pasajbasarab.net, care vroia sa vanda pozele zilnice facute la santier, si toata lumea ii cita si punea pozele(sau altii faceau slideshowuri, le puneau pe youtube, si ei citau youtube), indiferent ce aveau ei in regulament, degeaba au facut scandal peste tot, si cand au vazut ca nu au facut nimic au inchis si site-ul.

Si apoi pe ziteurile de la marile ziare online dispare articolul dupa cateva luni si discutia noastra ajunge in aer.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Am inclus in regulament acest aspect, vedeti art. I .21. Pe scurt, citarea partiala sau integrala a articolului este obligatorie acolo unde sursa permite...

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Avand in vedere ca pozele gazduite pe transphoto.ru dispar dupa un timp, vom extinde sistemul de blocare a imaginilor gazduite pe site-uri nesigure si vom include si acest site. Efectul nu va fi retroactiv, dar dupa implementare nu se vor mai putea include imagini de pe transphoto.ru. Estimam ca in acest weekend o sa operam schimbarea.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 zapacitu

Poate ar trebui modificat si titlul acestui topic. Gen "ultimele noutati interne" sau "Avizierul Forumului"

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Aron

Sunt de parere ca dispar  la alegere. Adica sunt poze pe care le-am postat pe site-ul acela si unele au ramas altele au disparut, fiind postate in acelas timp. Probabil se aplica o regula cum e aici. Calitate joasa(acolo chiar se pune accent pe asta) si daca sunt prea multe poze cu aceeasi masina fara sa aduca vreo noutate. In fine, pacat ca acolo chiar e gama vasta de poze de toate felurile si interesante.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Am pus niste butoane mari pentru navigare de la o pagina la alta in topice in varianta pentru mobile. Nu sunt convins ca imi place dar cred ca sunt utile (de pe telefon mi se intampla mereu sa ies din topic inainte sa dau pagina). Apar doar cand ai ce pagina sa dai, evident :) Pareri?
Screenshot_2015-10-13-17-10-14-1.jpg (471.46 KB; downloaded 5969 times)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc t530

cos - super, le-am vazut mai devreme si sunt mega utile !

Daca se poate sa mai adaugi un buton tot jos in footer...la mine pe un display de 4" imi este foarte greu sa ies dintr-un topic si sa ma duc la un Subforum

* Adica...pana te duci sus de tot, dai click pe sageata de "Back" si iti selectezi subforum, apoi constati ca ai degetul prea mare si ai dat click pe alta pagina...  :cry:
descarcare.png (270.4 KB; downloaded 5913 times)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Navigator catre subforumuri e lista aia cu "mergi la..." de deasupra butoanelor mele...

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc t530

Praf  :shock: ... nu l-am vazut pana acum  :oops:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc cris_m

E utila functia, dupa parerea mea. Si eu chiar daca am ecran mare mai pateam sa apas si sa mi se duca in craci :lol:

Asa ca sa fiu si putin carcotas, sageata putea sa fie o idee mai mica. In rest e ok. Vad ca si topicul s-a redenumit (unde e butonul de like?! Protestez ca nu l-am ;) )

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Sageata e confectionata de mine, 30x30 pixeli a parut ok, oricum butonul nu se micsoreaza daca va fi sageata mai mica (textul ramane asa... sau eventual umblam si la text, nu stiu). Mai studiez problema cand o sa am timp...

Buton de like... o idee proasta dupa parerea mea. Dup-aia o sa avem vanatori de like-uri, iar numarul de like-uri o sa devina o falsa masura pentru mesajul la care se refera (cat de bun / corect este de fapt nu depinde de like-uri, o masura subiectiva). Parerea mea... :roll:

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420653 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use