Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. Tunari

155 posts, 30954 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) andrei11

Intrebare
Cand se executa o lucrare ca aceea de la Piata Gemeni  sau de orisiunde, nu se iau toate aprobarile de peste tot inainte sa se apuce de lucrare ? M-as mira sa nu se fi consultat si cu Politia Rutiera...

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) PinkyHog

Teoretic: DA. Practic insa, n-as putea pentru ca sa iti raspund...   :oops:

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Dominatrix

PinkyHog wrote:
Oricum, sigur este ca de la intersectia cu Viitorului cum vii dinspre Mosilor, traficul se va directiona catre Eminescu sau spre stanga, inainte urmand sa circule numai RATB-ul.
Scarbos daca va fi asa.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Costin

Nu inteleg (posibil e prea tarziu...), Bd Dacia nu are deja sens unic dinspre Piata Romana spre Mosilor, cu exceptia RATB care circula in ambele sensuri, precum pe Kogalniceanu?... Intr'adevar ar fi stupid sa se circule precum in schema de mai sus, dar nu e cazul, pentru ca nu vine nimeni pe Dacia dinspre Mosilor, decat RATBul (79,86,133) care oricum merge inainte spre Romana.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Dr2005

cos wrote:
Nu inteleg (posibil e prea tarziu...), Bd Dacia nu are deja sens unic dinspre Piata Romana spre Mosilor, cu exceptia RATB care circula in ambele sensuri

Are numai între Tunari şi Cal. Dorobanţilor. Pe restul bulevardului este circulaţie în ambele sensuri.€

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Chev Celios

E nu o sa mai fie. :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Cam intr-o saptamana revine circulatia liniei 5 la normal pe aici iar liniile 79 si 86 revin pe traseele normale.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Nu a fost receptionata lucrarea la timp.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mihai565

Astazi am vazut un tramvai pe la ora 12 pe strada tunari,scrie PROBE,il asteptam pe OPRESCU?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Pai astazi s-au facut probele...

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) cristi20

Utilizator anonim wrote:
Pai astazi s-au facut probele...


Si eu am vazut un troleibuz, pe la ora 12:00, tot in probe, trecea pe la piata Romana spre piata Gemeni... urmat de o autospeciala.

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Sava6115-6315

Azi, pe la pranz am trecut pe Dacia, pe la Piata Gemenii si  am  ramas traznit sa vad dalele puse inapoi , pe linia de tramvai. Sa inteleg ca 5-ul nu  va mai circula pe Tunari  decat dupa ca se va termina Aerogarii si se va moderniza Barbu Vacarescu....

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Lutyk

NU reusesc sa-mi dau seama din poza dar ma gandesc ca poate au pus dalele pentru bizoni si ca tramvaiul va trece pe langa ele. daca are loc.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mastocitu

La locul meu de munca care este in zona Tunari s-a anuntat de saptamana trecuta ca 5 va reveni de saptamana asta(luni) pe vechiul traseu poate s-au razgandit

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use