Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. Tunari

155 posts, 31464 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Pai s-au facut probele si tot tacamul dar se pare ca tot mai este o problema care ii tine, oricum cel tarziu pe 1 februarie se redeschide.

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Sava6115-6315

M-am  uitat cu atentie. Dalele sunt puse pe linia de tramvai.Chiar in virajul spre Armeneasca de pe Dacia,  sensul spre Tunari  e blocat cu  dale de beton. N-au  pus dale intre liniile lui  34 care trec pe tita mai bulevardele  aglomerate si   pun  pentru  500 m  pe Dacia :lol:  :lol:  :lol: Pare mai plauzibil sa dea drumul  la trolebuze. Maine trec iar prin  zona si o sa fac cateva poze mai bune.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Costin

"Probleme" sunt la cablurile de injectie, montate de ieri pana azi dar inca neconectate la firele de contact, atat pentru troleibuze cat si pentru tramvaie. Ba chiar au instalat injectii noi pe Dacia imediat dupa Calea Dorobanti (stalpi si cabluri noi, nu erau acolo inainte). Desi inteleg ca firele sunt sub tensiune, de vreme ce s'au facut probe, se pare ca acum la asta lucreaza. Oricum, daca asta ar fi ultima problema, in cateva zile vedem 5, 79 si 86 pe traseele de baza.

Balizele sunt acolo in loc de marcaje, care intarzie si ele sa apara. In nici un caz nu vor ramane la deschiderea circulatiei, ar fi absurd...

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Sava6115-6315

Revin  cu detalii  de pe Dacia. Dalele de beton  sunt puse cum  au nimerit cu  macaraua.Iar la intersectia cu  16, sunt puse fix pe sina. :?  Am  vazut si noile puncte de alimentare  de langa Dorobanti. ;)  Cablurile de alimentare sunt facute ghem oarecum  deasupra liniei de contact.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mastocitu

Am vazut anuntul de la RATB dar stie cineva macar la nivel de zvon daca mai trece 5 pe vechiu traseu? ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Va trece cu siguranta, mai erau niste reglaje de facut la partea de alimentare a retelei.
~1-2 saptamani.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mastocitu

Multumesc pentru informatie.

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Sava6115-6315

Noroc ca se intorc mijloacele de transport pe Dacia ca sa aibe motiv sa desfinteze 616.  :lol:  Daca tot il  desfinteaza,  sa suplimenteze 16-le.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mastocitu

Am trecut astazi pe la piata galati si disparusera piesele de beton de pe limia de tramvai .De fapt au disparut de ieri dar eu am aflat azi.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Utilizator anonim

Pai probele sunt facute de ceva timp si au fost un succes, se asteapta ca RATB sa semneze PV de receptie a lucrarii si punere in functiune.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mastocitu

Daca baga 5 pe tunari i-i scade parcul?

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Sava6115-6315

Teoretic are traseul  mai  scurt pe Tunari. Deci tot ce e posibil....
Legat  de trolebuzele de pe Dacia: au intervale de succedare foarte mari. De 2 ori am  asteptat in miezul zilei la 86 vreo  30min si n-a trecut decat unul in sens opus. :shock:

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Costin

Am explicat aici pe larg de ce. Pe scurt, depoul Vatra Luminoasa a oprit troleibuze din 86 pentru a pastra intervalul liniei 90 la valorile din timpul suspendarii lui 86. Depoul Bucurestii Noi a suplimentat 86 cu ce a avut, dar nu suficient.

 


Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) mastocitu

Am auzit un zvon ca se ad drumul la 5 pe tunari duminica. Stiti ceva?

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use