Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Reabilitare Pasaj Suprateran Băneasa

222 posts, 40757 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa survola

E tot acolo :oops:
Am înţeles că e vorba de un om care şi-a recăpătat proprietatea, niciodată legal expropriată.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa andrei11

De ce sa duci 5 la Baneasa ? Las-o asa, ca ne-am invatat cu ea. Cine vrea la Baneasa in cartier ( ca aeroportul nu mai exista ) sa o ia pe dincolo, cu 335, 131, bla bla bla.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa mihai_atanasiu

simbata dim cind am trecut pe pasaj am vazut lucratori pe acolo; si am vazut ca au turnat asfaltul intre sine pe pod;

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa ANTENA

survola wrote:
E tot acolo :oops:
Am înţeles că e vorba de un om care şi-a recăpătat proprietatea, niciodată legal expropriată.


Nu asta e problema,
Priviti zona si o sa vedeti ca linia poate ocoli cele 2 proprietati in cauza. Curbura liniei trebuie modificata usor acolo si va fi ceva similar cu capatul de la Dristor, cu linia la bordura pe partea dreapta (Str.Gratioasa, pe portiunea dreapta).
E spatiu destul si pentru masini.
Acum cred ca problema e doar de bani. De decontarea lucrarilor. Se lucreaza in ritmul platilor, simplu.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa ByOnu

Defineste "deschidere de linie" in contextul in care capatul nu e gata. Sau poate se muta macazul pana aproape de capat, si sa se intoarca tot in modul acesta, cu bidirectionale.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Utilizator anonim

ByOnu wrote:
Sau poate se muta macazul pana aproape de capat, si sa se intoarca tot in modul acesta, cu bidirectionale.


Exact.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa ioan

banuiesc ca va fi inmontat macazul unde face tramvaiul bucla si nu exista linia noua, sau vor strica ceea ce au facut pe aerogarii ?

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa shoppy

Se pune "Californian", adica un macaz temporar care vine peste sina deja construita si nu se demoleaza nimic, bine, trebuie sa se negocieze mult mai incet si sansele de deraiere sunt mai mari.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa macheta218

Pentru doua statii macazul poate ramane unde este acum :lol: Glumesc,am vorbit cu ceva sefi ai lucratorilor  si se pare ca vor muta macazul pe Aerogarii.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Tavi

Acolo este o problema mare cu traficul auto care vine din Aerogarii si sta la semafor pentru a trece care Ion Ionescu de la Brad. Se formeaza "dopuri" chiar pe linia de tramvai. Se sta si cate 6 - 7 semafoare ...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa mihai_atanasiu

Da, mai este ff putin de lucrat; mi se pare cea mai buna metoda pentru liniile urbane;

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa macheta218

Au reusit in aceasta seara sa uneasca linia veche cu linia noua,au intins si un sens de retea.Mai avem putin ,sper. ;)

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa macheta218

In aceasta noapte au terminat de asfaltat pe linie , mai au de montat doar reteaua de contact.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa 3mil

Parca vad ca ramane paleta unde este si se va circula pe un sens pana la (fostul) Aeroport Baneasa.  :lol:

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use