Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Bd. Aerogării și realizare terminal Str. Grațioasă (Aeroport Băneasa)

659 posts, 129086 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 48
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Nightwolf

Acolo e un "Tudor Vladimirescu" anti-tot! :D

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii ByOnu

Ce se mai intampla cu lucrarea asta? Vad ca nici acum nu se circula pana la macazul californian (si ala pus la o aruncatura de ac de actualul californian de bucuresti, in loc sa fie dus pana la capat. Ce :evil: se kkie atat?! Ok, am priceput, e o problema iertabila la capatul prorpiu-zis, DAR de ce nu circula tramvaiul pana la intrarea in rond??? Astfel pot s-o lalaie cat mai vor, dar sa duca 5-ul la Baneasca odata!

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Adrian Rosca

Lucrarea a fost dusa pana intr-un anumit punct si apoi sistata, cu toate ca mai aveau de facut doar desfiintarea macazului provizoriu de langa benzinaria AGIP. E posibil sa se reapuce de lucrari cand da frunza.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii 3mil

Lucrarea a fost receptionata de RATB de ceva timp; sa ii reaminteasca cineva domnului Oprescu sa treaca si pe-aici sa taie panglica, sau asteapta vre-un moment special? :roll:

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii ByOnu

Scuza-ma, dar ce au receptionat?? Avand in vedere ca lucrarea nu-i gata. De acord, vine tov' Oprescu si taie panglica, SI CE? Pana unde va merge tramvaiul?

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii 3mil

E receptionata pana la kalifornienul de la Piata Baneasa.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii andrei11

Si atunci ce  :twisted: panglica mai asteapta, de ce culoare ? Ma ofer eu sa-i cumpar doctorasului o panglica de ce culoare vrea el, numai sa lase tramvaiul sa circule in cartier. ( Ca la aeroport nu mai poate fi vorba, aeroportul fiind inchis )

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Adrian Rosca

Repet: in momentul de fata mai trebuie desfiintat macazul de la capatul strazii Av. Serbanescu si refacuta continuitatea liniei pentru ca lucrarea sa fie considerata finalizata si sa mearga tramvaiele pana unde spuneti voi.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii 3mil

Daca RATB-ul primeste OK-ul, asta e treaba de o noapte. Nu asta e problema...

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Adrian Rosca

Bun. Si atunci care ar fi problema? Nu si-a dat avizul nu stiu ce autoritate?

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Nightwolf

Nu cred ca s-a facut receptia lucrarii... mi se pare ca pasajul nu e finalizat in proportie de 100%

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Utilizator anonim

Receptia lucrarii nu are cum sa se faca nici daca se da drumul la tramvai temporar, ca nu este gata capatul.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Nightwolf

AM fost succint -- prin receptia lucrarii ma refeream EXCLUSIV la pasaj ...

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Adrian Rosca

Nightwolf wrote:
Nu cred ca s-a facut receptia lucrarii... mi se pare ca pasajul nu e finalizat in proportie de 100%

Pai cam ai dreptate, ar mai trebui montate profilele la rosturile de dilatatie. Intrebarea e unde sunt incluse aceste lucrari: la "refacerea si consolidarea in regim de urgenta a pasajului Baneasa" sau la "reabilitare linie de tramvai si sistem rutier bd. Aerogarii"? Sau poate ca niciunde?

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 48
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use