Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Bd. Aerogării și realizare terminal Str. Grațioasă (Aeroport Băneasa)

659 posts, 129288 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 48
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii survola

Vă anunţ când se mai întâmplă ceva pe aici, ca să nu bateţi drumul de pomană  :D

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii fbsoft

Am o intrebare si e mai idioata... Nu mai tin minte... care e configuatia la captul liniei ce vor sa o faca ? Si dece  nu o pot trasa pe vechiul traseu... Motivul il stiu... Din cauza unuia cu casa si cu expropierea... Dar din cate am vazut si stiu... 5'ul mergea bine mersi inainte pe langa casa omului... Acum de ce nu se mai poate asa ?

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Costin

Asa va fi si acum... Inainte de modernizare mergea pe langa un gard plin de pancarte cu urari "de bine", probabil ca nu au putut incepe lucrarile pana nu era reglementata situatia juridica a terenului pe care merge linia. Deci probabil ca acum au rezolvat problemele juridice, mai trebuie doar sa... lucreze :roll:

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii bercenicity

era vorba ca o sa treaca pe sub o parcare etajata viewtopic.php?p=29138#p29138

Poate a descarcat cineva caietul de sarcini si ne poate arata desenele.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii fbsoft

cos wrote:
Asa va fi si acum... Inainte de modernizare mergea pe langa un gard plin de pancarte cu urari "de bine", probabil ca nu au putut incepe lucrarile pana nu era reglementata situatia juridica a terenului pe care merge linia. Deci probabil ca acum au rezolvat problemele juridice, mai trebuie doar sa... lucreze :roll:

Adica linia veche era pe terenul omului ?
Da stiam ce tre sa fie o parcare dar nu trebuia sa fie supra etajata ?

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii ByOnu

Este incredibil. Sunt aproape 3 ani si jumatate de la inceperea lucrarilor (si vorbim aici de doua statii, nu stiu cati km exact, maxim 2) si noi suntem inca foarte departe de finalizarea lucrarilor. Macar sa-l cheme pe Piedone pe puna nite copacei, niste trenulete din lemn, niste pietris, etc; sa amenajeje santierul ca la Eroii Revolutiei.

Nu exista cuvinte care sa descrie aceasta situatie.....

Stau si ma gandesc, nu-mi vine in minte O SINGURA lucrare care sa nu fi stagnat din incompetenta. Toate lucrarile care apar aici pe forum au stagnat sau inca stagneaza: la Unirii se chinuiesc de doi ani de zile sa lipeasca doua dale amarate, pasajul Muncii... mai exista macar?, Bd. Uranus, Pasajul de la M Bravu, etc. Oprescu chiar a facut din acest oras O RUINA. Bine ca a apucat Videanu sa termine linia lui 34, pasajul Obor, linia lui 21.. ca nici acum nu erau gata.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii fbsoft

Ti'am raspuns aseara cu toate motivele pentru o parte larga a santierelor, dar a fost sters... Pe scurt sunt alte motive ici colo.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Robert24

Intr-adevarul mesajul tau a fost sters din urmatoarele motive, conform Regulamentului acestui forum:
- plin de greseli GRAVE de ortografie
- toate numele proprii scrise cu litere mici - ti s-a mai atras atentia de cateva ori si de la mine si de la alti utilizatori privind acest aspect, dar ai ales sa ne ignori...
- mesajul avea o tenta politica, si nu facem politica pe forum.
Sper sa poti formula din nou, daca vrei, acel mesaj, tinand cont de cele de mai sus.
Multumesc!

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii fbsoft

Grave greseli... Hmm scuze nu scriu cu sh si tz... Dar ma rog voi sunteti admini, nu eu... Voi aveti mereu dreptate...
Tenta politica, mai sus e unul asemeni, si nu, nu imi voi rescrie mesajul
Multumesc asemeni
P.s. Este off-topic ( in afara contextului/topicului existent ) asa ca poate fi sters acest mesaj...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii 133 313

Bine, inteleg ca acolo este si va fi vesnic problema cu terenul lui peste. Hai cu tramvaiul pe Ficusului si sa intoarca in autobaza. O singura linie, ca la ce cadenta au vagoanele slabe sanse sa se intalneasca pe portiune.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii ANTENA

Mai bine sa se prelungeasca pana la cap linie 24

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii georgica2704

Da, nu prea cred . Nu sunt in stare sa termine bucla de intoarcere de atatia ani daramite sa se mai prelungeasca.  :o

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Sava_6115-6315

La o sumara cautare prin topice nu am gasit cine este/mai este executantul declarat al lucrarii.. Este cumva tot firma SCT??

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii fuscobal

Astazi am vazut miscari de trupe la inlocuirea bordurilor pe Alexabndru Serbanescu (intre bifurcatia cu Caramfil si intersectia cu Soseaua Pipera), in continuarea lucrarii in discutie aici. Este ceva reabilitare generala si aici ?

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 48
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use