Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Bd. Aerogării și realizare terminal Str. Grațioasă (Aeroport Băneasa)

659 posts, 129016 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 48
 
 

📖 Pagination options
Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii PinkyHog

Terenul proprietate privata depaseste limitele strazii Gratioase? Daca nu, e atat de greu sa se refaca proiectul si sa mute linia de tramvai pe strada?

https://www.google.ro/maps/@44.4950552,26.0816703,3a,75y,231.92h,65.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHaMDWPaddkjH4IF0gGBqJg!2e0!7i13312!8i6656

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Adrian Rosca

Stiti care e culmea? Daca va uitati pe http://geoportal.ancpi.ro/geoportal/imobile/Harta.html puteti vedea ca "proprietatea privata" care a fost ingradita face parte din terenul cu numar cadastral 261812 aferent strazii Gratioase. Deci?

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii oache81

Nightwolf wrote:
CEDO = Curtea Europeana a Drepturilor Omului. Drepturile Omului tin de CARTA DREPTURILOR OMULUI...

Pentru ca proprietatea privata e un drept.Poate Ceausescu i-a pus tramvai pe proprietatea omului si acuma cand au avut nevoie de PUZ s-au trezit ca nu e terenul municipalitatii ci al omului si i-au cerut aprobare si a zis ca nu vrea tramvai la el pe tarla.Ce e asa greu.Si daca am chef, da, pot sa fac reclamatie direct la CEDO.Au mai fost cazuri, cu taxe de timbru insuportabile si a fost scutit respectivul (amenzi date de militzieni pentru masini inmatriculate tot de militzieni pe nume false ca sa ia spagi)

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii andrei11

Da, se vede din plin aberatia proprietatii private in Pipera de exemplu. Multe strazi dublu sens fara trotuar si care nu cred ca au mai mult de 3 m latime.
Proprietatea privata trebuie respectata cat timp e respectata si proprietatea colectiva.
Lasa ca vin eu cu un document autentic de pe vremea lui Mircea cel Batran si-mi fac casa fix peste liniile ferate de la Gara de Nord. Daca stau sa ma gandesc bine dau jos si hobanatul ca-mi face umbra.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii andrei11

Nightwolf si oache81 reflectiile despre drepturile omului cautati-le la club.  :D

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Nightwolf

Sa le caute el ca are nevoie... :P

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii ByOnu

Poate cineva sa schiteze amprenta la sol a viitoarei parcari supraterane? :) Inca trebuie sa se faca, nu?



 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii andrei11

:lol: Chiar crezi ca se mai face acolo o parcare ?  Eu caut solutii ( imaginare ) sa intorc tramvaiul in alta parte, acolo nici o sansa sa mai intoarca pana ce n-o veni vreodata un Ceausescu II.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii ByOnu

Eu TARE as mai duce tramvaiul pana in parcarea de la Baneasa Shopping.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii andrei11

Si eu, dar nu prea vad pe unde...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii ByOnu

Prietene Andrei, uite aici o posibilitate FOARTE fezabila. Ce zici?  :)



 



Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii survola

Pe hârtie poți trage orice linii :-)
No offence.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii andrei11

:lol:  :lol:  :lol:
E o gluma, evident.
Daca nu se poate si nu se poate cu exproprierea de pe Gratioasa eu as poropune ca 5 sa intoarca printre balizele de ghidaj noaptea ale pistei 07. Stiu ca e cam peste mana, dar daca autoritatile nu pot sa rezolve str Gratioasa, asta e. Parerea mea este ca e foarte multa incopetenta acolo si muuuuuuulta spaga.

 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 48
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use