Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Bd. Aerogării și realizare terminal Str. Grațioasă (Aeroport Băneasa)

659 posts, 129000 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 48
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii survola

Sa dea drumul la tramvai odata, sa anuleze 605 ul care cara aer degeaba. Macar daca ar ajunge la metrou...

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii rosetti61

Trebuie sa rezolve cu ala care s-a pus pe linia de tramvai.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii ANTENA

Si cu str.Tunari a fost aceeasi problema.S-a taraganat la nesfarsit.
Nu cred ca e vorba de capat, doar s-a montat capat provizoriu.
Trebuie sa cautam explicatii as zice, poate in zona financiara, mai degraba. Oare s-o fi platit lucrarea?
In caz ca nu, poate ca executantul nu-ti da drumul la curent electric sa zicem, si-atunci te uiti la stele.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii 3mil

Unde e reteaua montata e si curent in ea. S-au facut si probe. Daca in noaptea asta se monteaza bucata de linie spre Piata Baneasa in locul actualului macaz de la pod, maine se poate circula fara probleme. Nu stiu ce tot se asteapta. :roll:

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii ANTENA

Sambata trecuta seara, era un vagon al liniei 5 urcat pe pod.
Nu cred ca asta e vreun semn ca se inaugureaza curand. Au mai fost si altele.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Adrian Rosca

In seara asta tramvaiul nu circula.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Utilizator anonim

Cum asa ? Sau e doar impresia ? Ca pe la pranz erau momente cand parea sa nu circule, intervalul fiind undeva la 20 min, se intalneau vagoanele pe la pod Pipera.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii fbsoft

Ehhh si cu voi acu... Teste ... Teste.. Doar ii lucru romanesc... Si cu macazul ala pus cum e pus... Ce vreti doar e lucru romanesc nu? Daca era nemtesc era gata de 1an si cu tramvaie cu AC.
Sa inteleg ca ultima parte... Si anume capatul propriu'zis... Mai sunt probleme?

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii Victor92

Utilizator anonim wrote:
Cum asa ? Sau e doar impresia ? Ca pe la pranz erau momente cand parea sa nu circule, intervalul fiind undeva la 20 min, se intalneau vagoanele pe la pod Pipera.


Esti optimist. Cand am trecut ieri in zona (ora 12:00), am luat un tramvai 5 si s-a intalnit cu inca unul abia la Verdi  :lol:

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii mastocitu

Linia 5 are intervale de succedare proaste si la ore de varf. La cum arata linia pe Barbu Vacarescu pacat de tramvaie.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii survola

Sunt ceva miscari in zona fostului capat al tramvaiului de la aeroport.
Au disparut gardurile persoanei care detinea terenul, au aparut ceva marcaje de santier si chiar un tractor care zgaraie pamantul in zona unde erau sinele acum multi ani.
Sa speram ca s-a rezolvat problema terenului si re-incep lucrarile la sina si la park and ride (daca va mai aduceti aminte).

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii subway guru

Se prefigureaza inceperea oficiala a lucrarilor la terminal.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii rosetti61

Cu cat mai repede cu atat mai bine, fara improvizatii si bidirectionalele vor putea fi folosite pe trasee naveta fara sa mai contorsioneze alte linii din lipsa de optiuni.

 


Re: Modernizare linie tramvai si sistem rutier Aerogarii lecter

Parca n-o sa mai fie la fel capatul de la Aero Baneasa fara afisele acelui Vadim-wannabe...n-am mai fost pe-acolo, a fost cumparata doar partea care era peste sine sau tipul s-a mutat cu totul?

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 48
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420648 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use