Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: Știri și articole din presă

137 posts, 36071 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Știri și articole din presă Utilizator anonim

Incepand de saptamana viitoare linia 5 va circula intre Piata Sf. Gheorghe si Pod Baneasa si va fi deservita de cele 14 vagoane V3A-2S-93 (2006 si 2010).

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane ANTENA

Utilizator anonim wrote:
Incepand de saptamana viitoare linia 5 va circula intre Piata Sf. Gheorghe si Pod Baneasa si va fi deservita de cele 14 vagoane V3A-2S-93 (2006 si 2010).


Apare si 605? Nu cred ca se justifica intrucat exista 112 si 301 pe segmentul parasit de tramvaie.

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane cornel001

Deci gata, incep lucrarile ? Pe ambele tronsoane ? Planurile finale ?

 


  • Ice
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Ice

ANTENA wrote:
Utilizator anonim wrote:
Incepand de saptamana viitoare linia 5 va circula intre Piata Sf. Gheorghe si Pod Baneasa si va fi deservita de cele 14 vagoane V3A-2S-93 (2006 si 2010).


Apare si 605? Nu cred ca se justifica intrucat exista 112 si 301 pe segmentul parasit de tramvaie.


605 probabil va aparea pe perioada montarii macazelor de rebrusare pentru siameze.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Utilizator anonim

In ritmul actual in care se lucreaza la linia 5 estimez 1-2 ani.
Apoi vagoanele vor fi mutate unde va fi nevoie...

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Chev Celios

De maine Victoria va baga in linia 5 siamezele.Asta daca reusesc sa puna reteaua de tramvai in zona Gemeni in noaptea asta.

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Chev Celios

Da cel mai probabil la noapte va fi montat kalifonianu (sper ca am scris corect) la pasaj baneasa.Reteaua era pusa astazi in acea zona.Cat despre Piata Gemeni lucrarile de asfaltat erau gata,reteaua de trolebuz era si ea montata,mai ramane doar ce de tramvai.

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Chev Celios

Pai nu mai e doar cablul de cupru de montat.


Auuuu acum mi-am amintit.Stalpul acele dintre sine inca exista acum cateva ore.Oare poate trece vrun V3A pe langa el?

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Chev Celios

Scuze ca v-am alarmat dar se pare ca sa amanat preluarea liniei 5 pentru weekendul viitor.

PS:Am aflat acest lucru in acesata seara de la un vatman din Victoria cu care am stat de vorba in aceasta seara.Asta ca sa nu am carcosati cum ca fur informatii de la alti. :twisted:

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane ANTENA

Chev Celios wrote:
Scuze ca v-am alarmat dar se pare ca sa amanat preluarea liniei 5 pentru weekendul viitor.

PS:Am aflat acest lucru in acesata seara de la un vatman din Victoria cu care am stat de vorba in aceasta seara.Asta ca sa nu am carcosati cum ca fur informatii de la alti. :twisted:


Am trecut in seara asta prin zona Pod Baneasa, era liniste, nici urma de atelier mobil sau ceva shine pregatite pe marginea drumului. Asa incat nu cred ca se produce modificarea de maine. Nici str.Tunari inca nu este alimentata electric, in zona St cel Mare unde este un punct de alimentare, cablurile erau pregatite dar nu erau cuplate pe reteaua de contact.

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane 3mil

Eu nu inteleg de ce se apuca de lucru pe Bd. Aerogarii acum, in a 2-a jumatate a lunii noiembrie. O sa apuce sa scoata dalele, vine zapada peste santier si abia la primavara mai vedem miscare. Nu era mai bine daca se incepea lucrul din martie-aprilie, si pana atunci linia 5 sa circule pe tot traseul? :roll:

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane CristiM

3mil wrote:
Eu nu inteleg de ce se apuca de lucru pe Bd. Aerogarii acum, in a 2-a jumatate a lunii noiembrie. O sa apuce sa scoata dalele, vine zapada peste santier si abia la primavara mai vedem miscare. Nu era mai bine daca se incepea lucrul din martie-aprilie, si pana atunci linia 5 sa circule pe tot traseul? :roll:


Oho, cu siguranta o sa inteleaga cineva muuulte mesaje de bine de sarbatori cu frigiderul plin.
Intr-adevar dupa cum spui si tu, daca o sa se apuce acum o sa lase santierul in toata splendoarea lui peste iarna, iar cand o sa inceapa cozile de masini cu cei care pleaca la munte sa te tii atunci distractie ... Acum este haos vinerea dupa-amiaza, pune un pic de zapada, amesteca cu un pic de nervosi , adauga dupa gust lipsa oricarui militian si o sa-ti iasa o ciorba de ochi vineti de toata placerea !
In acest oras nu stiu dupa ce reguli se organizeaza un santier , dar cu siguranta nu se pune grija pentru sofer prin locurile fruntase...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane Dr2005

3mil wrote:
Eu nu inteleg de ce se apuca de lucru pe Bd. Aerogarii acum, in a 2-a jumatate a lunii noiembrie. O sa apuce sa scoata dalele, vine zapada peste santier si abia la primavara mai vedem miscare.

Se va deschide circulaţia pe Vasile Milea şi nu sunt tramvaie. Trebuie luate de undeva, nu?

 


Re: Stiri despre lucrarile pe cele 2 tronsoane CristiM

Dr2005 wrote:
3mil wrote:
Eu nu inteleg de ce se apuca de lucru pe Bd. Aerogarii acum, in a 2-a jumatate a lunii noiembrie. O sa apuce sa scoata dalele, vine zapada peste santier si abia la primavara mai vedem miscare.

Se va deschide circulaţia pe Vasile Milea şi nu sunt tramvaie. Trebuie luate de undeva, nu?


Nu mai circula tramvaiul 5 de cateva luni bune ... Daca nu le-au dat la fier vechi cu siguranta sunt pe alte trasee in prezent :)
Pentru Pasajul Basarab cred ca ar putea sa puna niste tramvaie mai de Doamne-ajuta, cele care erau pe linia 5 erau cam "ponosite"...

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420779 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use