Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piata Presei Libere (INAUGURAT 19.07.2015)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1252 posts, 337280 views
 
Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Bogdan Ciorascu

Nu avem nimic interesant de pozat de la inaltime.
Se fac lucrari de amenajare doar.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Mai sunt destule finisaje de făcut, dar lucrarea pare abandonată. Au intrat în concediu?
Cred că nu e gata nici luna asta :-(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alex230ro

Pai cam toata lumea incepe sa intre in concediu, in Bucuresti se circula din ce in ce mai lejer asa ca nimeni nu se mai plange de trafic  :D  Nu mai e asa urgenta deschiderea lui .

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Bogdan Ciorascu

Organizarea de santier se subtiaza.
Au mai disparut doua baraci.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Ca lucrări mai mari ar fi trotuarele de-a lungul B-dului Mărăști, nu?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Lucrarea in subteran e finalizata in proportie de 100%, iar la suprafata in proportie de 80%. De ce am impresia ca cineva nu a dat niste avize pt refacerea zonei de suprafata???

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danielstan

Imi cer scuze ca nu am citit toate paginile acestui thread, dar as dori sa aflu de la cei care stiu:
- de ce acest pasaj PPL favorizeaza directia de trafic dinspre periferie spre centru (aglomerand centrul) in loc sa favorizeze directia opusa?

Am citit primele pagini ale topicului curent si stiu ca proiectul initial (pasaj cu dublu sens) era diferit de ceea ce a iesit la final (pasaj uni-sens si bifurcat, dinspre periferie spre centru), am mai citit de-a lungul timpului despre proteste ale unor ONG-uri Gica Contra impotriva taierii copacilor si a altor chestii...
dar tot nu m-am lamurit.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alex230ro

In general coada dinspre periferie spre centru e mult mai mare decat ce se face in sens invers.Dupa ce se da drumul e posibil sa se faca o semaforizare care sa avantajeze sensul centru - periferie

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ioanatara

Data de deschidere ramane a fi pe 15 iulie. Sursa este din primarie, unde fie vorba intre noi, nu prea sunt multumiti de intarziere. Mai sunt lucrari la retele si la suprafata, trotuare, marcaje, copaci etc. Inteleg ca zilelel astea se va face o reasfaltare generala pe Marasti si in giratie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului chevic

Din cat imi aduc aminte a fost si o problema de monument istoric(Bd Kiseleff) care ar fi fost ciuntit daca se facea si sensul de iesire. Intrarea s-a facut  prin parc asa incat Kiseleff-ul nu ar fi  fost afectat. Oricum cu pasajul pietonal nou si mutarea statiei de autobuz pe Kiseleff, printr-o semaforizare inteligenta problema iesirii din Bucuresti e rezolvata fara alte milioane cheltuite suplimentar.

15 iulie pare un termen real, mai ales ca nu a fost declarat de Oprescu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Avem o problema acolo cu un aviz. Confirm si eu 15 iulie data finala dar asta doar dupa ce se reasfalteaza complet intreaga zona care este putin mai mult decat varza ... aaa si resistematizata!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului bekxy

Aşa o fi şi e bine că lucrurile se fac aşa cum trebuie.
Dar asta nu face decât să îmi amintească lucrările terminate în preajma unor alegeri/ referendumuri, care au fost date în exploatare înaintea evenimentelor respective, chiar dacă nu erau chiar la cheie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Ieri seară se turna beton în zona rămasă de finisat la trotuarul de dinaintea intrarii în pasaj (rampa Miorița) și se lucra la nivelat pământul pentru trotuarele de lângă turnurile de birouri (rampa Mărăști).
Probabil s-au mai făcut ceva decontări către constructor :-)

 



Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piata Presei Libere (INAUGURAT 19.07.2015)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421817 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use