Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Stiri, proiecte, perspective

1874 posts, 564846 views
 
Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 134
 
 

📖 Pagination options
  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective Mircea G

Schimbari majore si urgente asteptam In zona sector 5- sos Magurele , pt realizarea unui transport public spre Magurele cit si unor cai de acces macar decente .
Proiectul de la Magurele reclama lipsa si imposibilitatea unui transport public sau personal normal .
Primaria Magurele se agita , la sectorul 5 impreuna cu Capitala , neam !!!

 


Re: Stiri, proiecte, perspective mihai_atanasiu

din cite am vazut eu singurul proiect care mai misca este M5; in rest totul este incremenit;

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective Mircea G

Utilizator anonim wrote:
Schimbări majore pentru o zonă a Capitalei: Lărgiri de bulevarde, linii de tramvai şi pasaje rutiere..........http://b365.ro/schimbari-ma ... 86315.html

Astea sint proiecte desprinse din PUG ... Metalurgiei - Brincoveanu- Giurgiului- Salaj-Magurele ...bla-bla ...
Cred ca sintem prea batrini sa apucam circulatia pe acest " inel " ...
Teoretic acest inel este singurul care se poate face la costuri minime avind in vedere ca se face pe teren aproape virgin .

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

Ca fapt divers, mai tineti minte cum se lauda / se plangea saracul Oprescu ca a gasit orasul cand a preluat mandatul? Tare mi-e mila de urmatorul, ala cum credeti ca o sa-l gaseasca? :geek:

 


Re: Stiri, proiecte, perspective Adrian Rosca

Alta acum:
"Priorităţile Bucureştiului: nu sunt bani pentru metrou sau centură, dar se semnează proiecte de 20 mil. euro pentru amenajarea lacurilor Floreasca şi Tei

Primăria Capitalei a anunţat în această seară că primarul Sorin Oprescu a semnat cu Liviu Dragnea, ministrul dezvoltării regionale şi administraţiei publice, un contract de finanţare pentru realizarea unui circuit turistic pe lacurile Floreasca şi Tei din nordul Bucureştiului, proiect cu o valoare estimată la 88,3 milioane de lei (circa 20 de milioane de euro)."

http://www.zf.ro/opinii/prioritatile-bu ... i-10558445

 


Re: Stiri, proiecte, perspective danutzu_2910

Astia trebuie batuti cu lantul!!

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective Mircea G

Cred ca sintem blestemati . Se incep in sunet de fanfara proiecte minunate si sfirsesc in ruine . Cred ca daca s-ar bombarda Bucurestiul , in acel presupus haos , ar exista prin mina hazardului mai multa ordine decit acum , mai multe sanse sa se faca ceva .
Cum pot fi trasi la raspundere ACUM , toti acesti indivizi care isi bat joc de oras si de noi ? Sa facem ceva vizibil , sa ne bage in seama . Un protest auto ? Sa blocam niste artere sau sa formam niste coloane compacte care blocheaza orasul ? CE ? Hai ca la asa ceva s-ar gasi destui amatori !

 


Re: Stiri, proiecte, perspective Druida

Hmm... fara nici o legatura...  8-)  http://www.hotnews.ro/stiri-esential-14 ... opiere.htm (sigur, acolo era chiar o situatie strigatoare la cer, dar uite ca oamenii s-au mobilizat!)

 


Re: Stiri, proiecte, perspective telvanni

Bravo lor pentru initiativa. Le ajunsese cutitul la os. Noi cat mai asteptam?

 


Re: Stiri, proiecte, perspective mihai_atanasiu

din ce vad sectiunea cu proiecte a devenit asa:
1) proiecte incepute si abandonate in diverse stadii;
2) proiecte finalizate; ura, ura, ura.

Sugerez ca proiecte finalizate sa fie puse intr-o sectiune separata.

Sunt tare curios daca in anul 2013 se va lucra la ceva in Bucuresti; poate la Uranus.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective Adrian Rosca

Eu sunt curios daca in anul 2013 se va lucra la ceva in Romania?

 


Re: Stiri, proiecte, perspective cornel001

Se va lucra la deschiderea unor santiere noi.  :evil:

 


Re: Stiri, proiecte, perspective Nightwolf

Eu zic ca se termina Uranus partea pana in V. Parvan ... atat! In rest, POATE!, se vor REincepe lucrarile la Mihai Bravu si POATE! se va termina capatul lui 5 ...

 



Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 134
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423635 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use