Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Stiri si articole din presa

159 posts, 113380 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri si articole din presa drbm

Cred că de la Fakebook i se trage, biata de ea nu se mai poate concentra...

 


Re: Stiri si articole din presa Adrian Rosca

Mie mi se pare logic: la anu' ciuciu bani de investitii, asa ca doar pana la sfarsitul anului mai poate sa incaseze constructorul ceva bani din alocarile bugetare deja subtiate in mod semnificativ.  :popa:

 


Re: Stiri si articole din presa shoppy

Daca zicea "pasajul peste Virtutii" o credeam, aruncau 12 grinzi metalice pe reazemuri si spuneau ca la Basarab ca este terminat, adica structura de rezistenta, cu 1 an inainte de deschiderea traficului, dar ei au spus "nodul rutier", asta este mai nasol, mai sunt si vreo cel putin 6 segmente de tablier de in curtea santierului si vreo 3-4 pile pentru rampa de la STS, foarte greu de crezut ca o sa faca ceva.
Macar sa faca absolut totul iar la vara cand scade traficul sa traverseze Virtutii, iar de 1 septembrie sa deschida.

 


Re: Stiri si articole din presa mihai_atanasiu

Va rog sa-mi spuneti si mie ce anume se face in groapa aia de langa Lukoil ca eu nu imi dau seama.

 


Re: Stiri si articole din presa t530

O pila pentru sustinerea podului.

Exemplu:


 



Re: Stiri si articole din presa aztec

Ce dezastru?
Este in grafic....

Binenteles, glumesc, dar asa zic ei...

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Feriți-vă să vă contaminați de expresiile televiziunilor de știri :  apocalipsă, dezastru,  ger siberian, vortexul de la Polul Nord și în general ce mai îndrugă blondele acolo ( Reforma pe justiție, Ediție Specială,  etc, etc ). Nu mai ia în considerație nimeni asemenea cuvinte.
Mulțumesc.
Ce se întâmplă acum la Virtuții de ce să fie un dezastru ? Așa se circulă pe acolo de când au lărgit comuniștii Virtuții. De vreo 35 - 40 ani. Pasajul care se construiește acum nu implică devieri de circulație, gâtuiri, etc.

 


Re: Stiri si articole din presa zapacitu

Mda, nu stiu care e treaba cu dezastrul sau cu articolul ala care aduce mai putine informatii reale decat pozele lui Gabi24 de acum cateva zile.

 


Re: Stiri si articole din presa antonio

Faptul ca nodul este la 58% nu e ingrijorator? Daca din 2014 (deci in vreo 4 ani) s-a construit atat, respectand acelasi ritm de lucru probabil va mai dura inca 3 ani ca sa putem circula pe el, pentru  ca asta ne intereseaza pe toti. Deci prin 2021 asa. Pe cine intereseaza ca e gata doar podul hobanat peste garla, banuiesc ca nu intentiona cineva sa traverseze Dambovta inotand.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Atâta putem.  :o

 


Re: Stiri si articole din presa survola

Poți traversa gârla și pe gheață, depinde de anotimp.  :D

 


Re: Stiri si articole din presa shoppy

Nici pe gheata nu mai e voie, te incaiera Locala daca te prinde.

 


Re: Stiri si articole din presa TibiV

Sau legistul, daca gheata este prea subtire....
Mai bine Locala !

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use