Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Tramvaiele ȘCOALĂ ale STB

215 posts, 12239 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 16
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 V2A

#281 este din nou tramvai Scoala! Cred ca definitiv, deoarece avea placute cu "SCOALA" pe toate partile.

 


Re: V3A-93 Gabi23

#200 a tot circulat constant in ultimul timp, specializand o grupa noua de vatmani. Iar #108 celalalt vagon-scoala este desompletat de cativa ani... Era vorba ca si #291 se scoate din circulatie

 


Re: V3A-93 freyutz

Aceste tramvaie circula cu calatori atunci cand nu sunt folosite pentru "scoala"?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse 133 313

Azi e ziua cu scoala. 291 facea curse Unirii-Gara Progresul si uite ca am dat si de 200.
IMG2192.jpg (94.13 KB; downloaded 2691 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Tom

Joi am văzut tramvaiele de școală 200, 281 și 291 toate cu eleve la comandă :twisted:
Cea de pe vagonul 200 a și învățat să se stecoare pe lângă un camion din care se descărca marfă  :lol:

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Fac "scoala" si noaptea cei de la RATB. Ce bine ar fi sa ii invete corespunzator sa respecte si reguli elementare de circulatie gen la culoarea rosie a semaforului se opreste  :!:  Cel care conducea in urma cu 5 minute vagonul #291 a trecut spre Ghencea pe rosu la Ciurel... Intre timp ce scriam acest mesaj, conducatorul vagonului  #200 asemenea pe rosu. Inceputul e promitator  :popa: . Regulile de circulatie sunt pt fraieri!!!   :evil:

 


Re: Discutii diverse Florinds

Cred ca semaforul pentru tramvaie are un mic delay fata de cele pentru autovehicule. Am vazut si ca opresc mai devreme in intersectie. ;) O sa fiu atent si revin, daca e din cauza semaforului sau sa nu blocheze intersectia.

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Crezi că nu știu cum e situația semafoarelor din zonă? Oricum știu clar ce am văzut, din păcate oricum nu interesează pe nimeni.

 


Re: Discutii diverse neoman

Pot sa confirm si eu acest comportament al vatmanilor. Ieri un 41 pleca vesel pe culoarea rosie a semaforului din statia Orsova spre Piata Presei. Nu am retinut numarul de parc.

 


Re: Discutii diverse bercenicity

Ar mai fi si chestia ca V3A-93-urile reostatice franeaza greu si nu pot accelera foarte tare ca patineaza. Asa ca ma gandesc ca fura rosu' ca sa nu li se bage cineva in fata sa faca stanga si/sau sa nu mai franeze complet.

Bine, nu e cazul Orsova.

 


Re: Discutii diverse shoppy

Da, asta o fac la Mihalache, pentru ca statia e dupa semafor ca sa nu franeze complet la semafor si sa trebuiasca sa faca defranare ei franeaza pana la 2-3km/h si dupaia intra asa la pas peste pietonii care au verde, ca ce conteaza, sa ocoleasca pietonii tramvaiul, fereasca :popa: sa nu mai omoare vreo baba, ca la asta au talent pe 41.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse GPS

Astazi le-am zarit pe 281 si 291 cu doi vatmani in devenire. Stie cineva de ce tot mai multe doamne vor sa devina vatman; nu ca ar fi un lucru rau. :D

 


Re: Discutii diverse shoppy

Ca barbatii pleaca sa fie soferi prin tarile cu apa calda sa se faca camionagii.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse GPS

Acum pare mai logic! :D
P.S.: Mulțumesc pentru răspuns. :mrgreen:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use