Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronson NORD: Pasajul hobanat Otopeni (FINALIZAT DEC.2011)

477 posts, 174881 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 35
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF DarkJohn

Centura de Nord va avea trei pasaje rutiere: unul in zona caii ferate din apropierea podului Baneasa, pe Drumul National DN 1,un pasaj suprateran la intersectia dintre Centura Capitalei si Drumul National 1A, al treilea pasaj rutier suprateran urmand sa fie construit la intersectia dintre Centura ce va fi construita intre Mogosoaia si Chitila si DN 7 (Bucuresti-Pitesti).

Daca-mi amintesc eu bine poza (e un panou mare cu proiectul pe acolo) sensul giratoriu va fi sub pasaj.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF gabriels

La Mogosioaia va fi pasaj.Lucrarile nu au inceput din cauza expropierilor.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF shoppy

Dincolo de pasajul Otopeni s-a deviat traficul pentru a se incepe lucrul la rampa.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF shoppy

S-a mai montat un rand de reazeme si se suprabetoneaza puntea

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF mindmasster

Aici Hobanele cand apar? Am observat ca de 1 luna incoace lucrarea merge destul de bine . Termina pana la sfarsitul anului acest pod?

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF plouis

lucreaza de 2 luni la o rampa si n-au terminat. cum la cealalta de-abea incep, au tot timpul de hobane.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Utilizator anonim

Mai dureaza minim o luna pana apar hobanele aici, la acest pod hobanele se pun dupa ce se termina suprabetonarea.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF mindmasster

plouis wrote:
lucreaza de 2 luni la o rampa si n-au terminat. cum la cealalta de-abea incep, au tot timpul de hobane.


La care rampa ? Poti sa te uiti pe pozele din 30 august si sa vezi ca nu exista nimic la rampa dinspre otopeni. Asa ca lucreaza de 1 luna si aproape este gata.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF plouis

lucreaza de 2 luni pe putin la aia mai avansata si nu e gata inca.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Nightwolf

bai, nu mai fiti carcotasi ... mai sunt 3 luni din anul asta si cateva zile haideti sa speram ca intram in 2011 putin mai moderni decat am intrat in 2010 ;) E bine totusi ca se misca treaba usor usor ... sa vedem si partea buna a lucrurilor.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF mindmasster

Nightwolf wrote:
bai, nu mai fiti carcotasi ... mai sunt 3 luni din anul asta si cateva zile haideti sa speram ca intram in 2011 putin mai moderni decat am intrat in 2010 ;) E bine totusi ca se misca treaba usor usor ... sa vedem si partea buna a lucrurilor.


Plouis nu o vede absolut deloc

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF darknight

Se mai lucreaza aici ?,sa speram  ca se tin inca de munca si anu viitor este gata :d

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Utilizator anonim

Se lucreaza la suprabetonare, momentan nu vedem nicio hobana, probabil abia in primavara va incepe montarea acestora.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF shoppy

Sa nu zici ca au intrat si astia in gabaritul de electrificare :lol:  :lol:  :lol: .

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 35
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use