Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piata Presei Libere (INAUGURAT 19.07.2015)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1252 posts, 337717 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Piata Presei Libere shoppy

S-a stabilit ce se intampla cu pasajul pietonal deja existent? O iau pe dedesubt?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Piata Presei Libere Utilizator anonim

subway guru wrote:
Probabil voia sa spuna ca se va deschide santierul.
Deocamdata se lucreaza la proiectul de executie...


Si va fi executat de Astaldi  :D  :P  :o

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere subway guru

Hai sa vedem ce 'minune' mai scoate Astaldi din palarie...
Ultimul pasaj subteran auto facut de ei e cel de la iesirea de pe A1 la Pitesti.
Nu arata nici prea-prea nici foarte-foarte... :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Piata Presei Libere Utilizator anonim

subway guru wrote:
Ultimul pasaj subteran auto facut de ei e cel de la iesirea de pe A1 la Pitesti.


Pasaj ce a fost realizat in ~8 luni daca tin eu bine minte  :?

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere cornel001

Daca fac  si pasajul de la PPL, ar trebui sa faca si un pasaj pietonal (si sa se asigure ca nu se pisa betivii sau aurolacii acolo sa puta ca naiba) la semaforul intre baneasa si ppl, si sa desfiinteze semaforul acolo, cei care vor sa mearga inainte sau stanga sa faca de fapt dreapta si sa intoarca la baneasa sau miorita.

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere shoppy

Pai si 8 luni e mult?, daca ar dura doar 8 luni, de la deschiderea santierului(deci si cu utilitatile) pana la terminare(adica deschiderea circulatiei), cred ca am scapa ieftin.
Parca a fost o schema mai devreme in care deasupra, la giratoriu, se vedea trecere de pietoni de jur imprejur, deci se desfiinteaza pasajul pietonal existent, nici vorba sa mai faca altul.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Piata Presei Libere plouis

sa fim seriosi. cand or da de utilitati se impotmoleste vreo 2 ani. iar ne rupe la iesire din Bucuresti  :x  la aia la pitesti era pe camp.

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere telvanni

plouis wrote:
la aia la pitesti era pe camp

Era exact acelasi lucru...iesirea din oras adica. Trebuia sa alegi: stau la coada pe autostrada sau stau la coada in oras.

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere subway guru

Utilizator anonim wrote:
subway guru wrote:
Probabil voia sa spuna ca se va deschide santierul.
Deocamdata se lucreaza la proiectul de executie...


Si va fi executat de Astaldi  :D  :P  :o

Am verificat si nu se confirma.
Licitatia nu a fost inca adjudecata.
Astaldi se pare totusi ca ar fi in 'pole position'... ;)

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere Nightwolf

Orice si oricine in afara de LENeA ... din partea mea sa-l faca si Apollodor ... sincer baietii astia sunt singurii care muncesc cum trebuie doar si distrugerea e o arta :)

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere subway guru

Pai... cam astia doi se 'bat'  ;)
'Macaronarii' versus 'Bastinasii' (dar care nu sunt in nici un fel urmasii lu' Apollodor din Damasc) :lol:
Dacii si Romanii redivivus! Cred ca daca au sa castige 'Dacii' vor aplica din nou tactica batraneasca a 'pamantului parjolit, arderea holdelor si otravirea fantanilor...Daca au sa castige 'Romanii' vor trece imediat la luarea in sclavie a localnicilor, violarea tinerelor femei, precum si jefuirea si secatuirea resurselor din minele aur si pradarea tezaurului dacic. :lol:  :lol:  :lol:
Nimic nou pe lumea asta, istoria doar se repeta! ;)

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere Nightwolf

Pppfff... da` ce a facut Lena frate are jurisdictie pe DN1 de numai astia se bat pe lucrari? Sau si tronsonul ala tine de MT si PMB sta si o freaca pe romaneste?? Sincer din partea mea putea sa se ocupe si Tehnologica sau ACM la cat praf am inghitit in intersectia aia infecta de la Aerogarii pana spaniolii s-au gandit sa sape un shantz....

 


Re: Pasaj Piata Presei Libere mindmasster

Si cand se vor apuca de acest mirific pasaj?

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Piata Presei Libere darknight

Termen incepere:Cand vor .         Termen finalizare: Cand ne saturam de furat la el .!!!!!1 :!:  :lol:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piata Presei Libere (INAUGURAT 19.07.2015)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422109 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use